Reklama

Polityka i prawo

Google Chrome zagrożeniem dla użytkowników. Wykryto poważne luki

Fot. deepanker70/Pixabay
Fot. deepanker70/Pixabay

Hakerzy przeprowadzają zdalne cyberataki na komputery z system Windows, macOS i Linux. Do swoich celów wykorzystują poważne luki bezpieczeństwa występujące w przeglądarce Google Chrome. Problem nie obejmuje urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android. 

Podatność występuje w wersjach Chrome'a wcześniejszych od 76.0.3809.132. Jej wykorzystanie pozwala hakerom m.in. na zdalną instalację złośliwego oprogramowania na urządzeniu ofiary, a także na wykradanie wrażliwych danych i obchodzenie zabezpieczeń systemowych oraz sieciowych - podał w piątek serwis Tech Radar.

Według serwisu internetowego magazynu "Forbes" najbardziej narażeni na ataki są przedstawiciele administracji państwowej oraz duże korporacje, gdyż to właśnie w ich systemach  znajduje się najwięcej danych wrażliwych, którymi interesują się cyberprzestępcy. Zagrożeni są jednak także użytkownicy indywidualni. Obecnie nie ma informacji na temat wykorzystania luki w praktyce, jednak specjaliści zalecają jak najszybsze dokonanie aktualizacji używanej przeglądarki.

Google Chrome jest obecnie najpopularniejszym programem do przeglądania internetu. W Polsce w lipcu br. odpowiadał on za dwie trzecie tego rynku na laptopach i komputerach stacjonarnych (dane firmy analitycznej StatCounter).

SZP/PAP

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama