Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyberatak na FIA. Uzyskano dostęp do danych osobowych

Na początku lipca FIA poinformowała o incydencie bezpieczeństwa związanego z nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych. Jakie są szczegóły tego zdarzenia?
Na początku lipca FIA poinformowała o incydencie bezpieczeństwa związanego z nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych. Jakie są szczegóły tego zdarzenia?
Autor. By jtstewart - DSC02296, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=150085556

Ataki cybernetyczne nie oszczędzają również świata sportu. O zaistnieniu incydentu związanym z nieautoryzowanym dostępem do danych osobowych poinformowała Fédération Internationale de l’Automobile. Szczegóły sprawy nie są szerokie.

Doniesienia o cyberatakach pojawiają się praktycznie w każdym tygodniu. Najczęściej jednak dotyczą one przedsiębiorstw czy instytucji finansowych. Jak opisywaliśmy na naszych łamach, na początku miesiąca cyberprzestępcy wykradli dane tysięcy klientów jednego z izraelskich ubezpieczycieli

Niemal jednocześnie pojawiły się doniesienia, że ofiarą ataku hakerskiego padło OpenAI. Sprawa jest poważna.

Czytaj też

Reklama

Incydent bezpieczeństwa w FIA. „Powiązany z atakami phishingowymi"

Ataki przeprowadzane przez cyberprzestępców nie omijają również świata sportu. O zaistnieniu incydentu cybernetycznego poinformowała na początku lipca Fédération Internationale de l’Automobile, która odpowiada za organizację m.in. wyścigów Formuły 1 czy World Endurance Championship.

Według udostępnionych informacji, wspomniane zdarzenie było powiązane z atakami phishingowymi. Ich efektem było uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do danych osobowych znajdujących się na skrzynkach pocztowych FIA.

Czytaj też

Reklama

Igrzyska w Paryżu – przedmiot niepokoju

Federacja deklaruje, że „błyskawicznie” zablokowała nieautoryzowany dostęp do skrzynek. O incydencie zostały również powiadomione francuskie oraz szwajcarskie organy ochrony danych osobowych.

„Bardzo poważnie podchodzimy do naszych obowiązków w zakresie ochrony danych i bezpieczeństwa informacji. Wprowadziliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa w celu ochrony przed wszelkimi przyszłymi atakami” – napisała FIA w swoim stanowisku, nie ujawniając dalszych szczegółów.

Incydent bezpieczeństwa w FIA zwraca uwagę nie tylko z powodu de facto ataku na branżę sportową. Rozpoczynające się za kilka tygodni Igrzyska Olimpijskie w Paryżu już w czerwcu stały się celem dezinformacji prowadzonej przez Rosjan. Z kolei w ostatnich dniach ubezpieczyciele wyrazili swoje zaniepokojenie co do ryzyka ataków terrorystycznych, jak i cybernetycznych, do których może dojść w trakcie sportowego święta.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama