Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ochrona przed cyberatakami także podczas Euro 2024. Deklaracja niemieckiej minister

Rozpoczynające się w piątek Euro 2024 to okres zwiększonej czujności niemieckich funkcjonariuszy. Pod ich lupą znalazła się także sytuacja w cyberprzestrzeni.
Rozpoczynające się w piątek Euro 2024 to okres zwiększonej czujności niemieckich funkcjonariuszy. Pod ich lupą znalazła się także sytuacja w cyberprzestrzeni.
Autor. S. Widua/Unsplash

Niemiecka policja zwiększa czujność w związku z rozpoczynającymi się w tym kraju Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się nie tylko „typowe” przestępstwa czy zagrożenie terrorystyczne, lecz także sytuacja w cyberprzestrzeni.

Piątek 14 czerwca jest pierwszym dniem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które w tym roku odbywają się w Niemczech. Nad Łabę i Ren zmierzają tysiące kibiców z całego Starego Kontynentu, aby kibicować piłkarzom w zmaganiach, które potrwają do połowy lipca.

Czytaj też

Reklama

Wzmocnienia dla niemieckiej policji

Jak podaje Reuters, do Niemiec nie pojechali jednak tylko kibice. Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser na specjalnej uroczystości powitała ok. 350 zagranicznych policjantów, którzy mają pomagać niemieckim funkcjonariuszom podczas mistrzostw.

Oprócz zapowiedzi, że „propaganda i mowa nienawiści nie będą tolerowane w Niemczech”, Faeser wskazała zagrożenia, które znalazły się pod lupą funkcjonariuszy z okazji Euro 2024. Oprócz terroryzmu, chuliganów czy codziennych przestępstw, na liście znalazły się także cyberataki.

Czytaj też

Reklama

Więcej cyberataków, dezinformacja zagrożeniem

Podejście niemieckich służb w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni nie powinno dziwić. Jak opisywaliśmy na łamach CyberDefence24, ostatnie tygodnie przyniosły sporą liczbę ataków w całej Europie. Ofiarą tychże padły także polskie podmioty, jak np. Polska Agencja Prasowa.

Problemem nie są jedynie cyberataki - zagrożenie stanowi również dezinformacja. Cyberprzestępcy skupiają się na wydarzeniach sportowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Nie można wykluczyć, że podczas Euro również pojawią się narracje rozpowszechniające fałszywe informacje.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama