Reklama

Biznes i Finanse

Polski dostawca 5G w projekcie rządu brytyjskiego. Gra toczy się o wielomilionową dotację

Sieć 5G w Polsce ciągle czeka na przełom w nowelizacji ustawy o KSC
Sieć 5G w Polsce ciągle czeka na przełom w nowelizacji ustawy o KSC
Autor. Jackson David/ Unsplash/ Domena publiczna

IS-Wireless, polski dostawca kompleksowych rozwiązań 4G i 5G został wybrany do udziału w finansowanym przez brytyjski Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu projekcie SONIC Labs. W ten sposób firma będzie mogła rozwijać technologię 5G w modelu Open RAN. Wielka Brytania tym samym wspiera budowę otwartych sieci mobilnych.

Reklama

Projekt SONIC Labs został zainicjowany przez brytyjską agencję rządową Digital Catapult oraz Ofcom, urząd regulujący tamtejszy rynek telekomunikacyjny. Program uzyskał wsparcie w wysokości 15 mln funtów od Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) Wielkiej Brytanii. W tej edycji weźmie udział pięć firm z sektora łączności mobilnej, w tym polski IS-Wireless.

Reklama

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, Artur Chmielewski, brytyjski projekt ma ogromne znaczenie dla gospodarki i rozwoju łączności mobilnej.

"Udział w programie SONIC Labs to doskonała możliwość dla nas i pozostałych czterech firm, aby wspólnie rozwijać rozwiązania 5G na potrzeby wdrożeń i pracować nad ich integracją. Będziemy mieli okazję, aby wymienić się doświadczeniem z uczestnikami projektu, nawiązać współpracę, czy zaprezentować nasze rozwiązania potencjalnym klientom. W istocie jednak, SONIC Labs to inicjatywa rządu Wielkiej Brytanii, który pragnie przyspieszyć wejście na tamtejszy rynek innowacyjnych technologii Open RAN. Celem jest zwiększenie różnorodności łańcucha dostaw sieci mobilnych" – mówi Artur Chmielewski, Dyrektor Sprzedaży IS-Wireless.

Reklama

Rządowa agencja Digital Catapult współpracuje zarówno z sektorem prywatnym, jak i środowiskiem akademickim. "Rząd w Londynie wdraża kompleksową strategię rozwoju 5G, a SONIC Labs to tylko jeden z jej elementów. Należy podkreślić, że brytyjskie władze jasno określiły zasady budowy sieci nowej generacji w modelu Open RAN w swoim kraju. W ten sposób sprzyjają jej rozwojowi i pomagają w dywersyfikacji rynku telekomunikacyjnego" – uważa Artur Chmielewski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też

W ocenie przedstawicieli polskiego dostawcy sieci 5G , kroki podejmowane w Wielkiej Brytanii w zakresie rozwoju sieci mobilnych nowej generacji, powinny służyć jako wzorzec.

Czytaj też

/Na podst. informacji prasowej

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama