Biznes i Finanse
Meta tnie koszty. Pracę straci 11 tys. osób
Koncern Meta potwierdza redukcje zatrudnienia. Zwolnionych zostanie 11 tys. pracowników, czylio 13 proc. załogi koncernu. To cena, jaką osoby pracujące dla Mety płacą za marzenia Marka Zuckerberga o rozwoju metawersum – kosztownej inwestycji, która na razie nie zwraca się i budzi coraz poważniejsze obawy inwestorów.
O tym, że Meta dokona największych redukcji zatrudnienia w swojej osiemnastoletniej historii, pisaliśmy na łamach CyberDefence24.pl kilka dni temu.
Restrukturyzacja zatrudnienia ma pomóc firmie skupić się na nowych celach biznesowych, do których należy przede wszystkim rozwój metawersum, a jednocześnie ograniczyć koszty.
Wyniki finansowe koncernu w tym roku są dalekie od zadowalających, a od początku 2022 r. wartość akcji firmy spadła o 70 proc.
Według "Wall Street Journal", pracę w Mecie ma stracić 11 tys. pracowników, czyli ok. 13 proc. załogi spółki.
Skąd kłopoty Mety?
Prezes Mety Mark Zuckerberg inwestuje w rozwój metawersum, które na razie pozostaje przede wszystkim w sferze jego wizji i marzeń. O tym, czym jest metawersum, pisaliśmy szeroko na łamach naszego serwisu w tym tekście.
Analizowaliśmy również, gdzie obecnie znajdujemy się, jeśli chodzi o realizację wizji Zuckerberga rok po ich zapowiedzi i zmianie nazwy koncernu Facebook na Meta.
Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem o rosnących obawach inwestorów o to, że metawersum to zbyt dużo wydatków, które nie przekładają się obecnie na rozwój i wzrost dla firmy. Tezę tę wspierają przewidywania analityków, którzy względem pomysłów prezesa Mety pozostają przeważnie sceptyczni.
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany