Biznes i Finanse
Francuzi przejmują amerykańskiego „mistrza”. Miliardy na stole
Francuski koncern Thales przejął za 3,6 mld dol. jednego z liderów branży cyberbezpieczeństwa, którego rozwiązania i usługi są obecne w największych instytucjach na całym świecie.
Francuksi koncern Thales ogłosił przejęcie Imperva, czyli wiodącej amerykańskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem danych i aplikacji. Porozumienie zawarte z Thoma Bravo (firma inwestująca w branży) mówi o kwocie zakupu przedsiębiorstwa sięgającej 3,6 mld dol.
Thales zbuduje światowej klasy globalnego lidera w branży cyberbezpieczeństwa, przejmując amerykańskiego mistrza – Impreva.
Thales
Czytaj też
Thales. Co to za firma?
Przypomnijmy, żeThales to jeden z technologicznych liderów na świecie, który zajmuje się zaawansowanymi technologiami dla takich sektorów jak np. wojsko i obronność, lotnictwo czy kosmonautyka. Koncern inwestuje w rozwój innowacji, w tym sztucznej inteligencji i kwantów.
Firma zatrudnia ponad 77 tys. pracowników na pięciu kontynentach. Jest obecna również w Polsce. W naszym kraju Thales rozpoczął działalność w 1992 r. i obecnie posiada 1330 osób. (Wraszawa, Katowice, Gdynia, Tczew). Jego rozwiązania są wdrażane w m.in. Wojsku Polskim (np. 10 tys. radiostacji taktycznych PR4G).
Czytaj też
Czy inwestycja się zwróci?
Przejęcie firmy Imperva ma pozwolić Thales na przeniesienie działalności w obszarze cyberbezpieczeństwa na wyższy poziom. Jak deklaruje francuski koncern, dzięki temu możliwe będzie wejście firmy na „atrakcyjny rynek bezpieczeństwa aplikacji". Efekt? Docelowo ponad 2,4 mld euro przychodów z działalności Thales.
Czytaj też
Czym zajmuje się Imperva?
Aby lepiej zrozumieć znaczenie transakcji, należy wyjaśnić, że Imperva jest jednym z liderów na rynku cyberbezpieczeństwa, który zajmuje się aplikacjami, interfejsami API i danymi w wielu podmiotach i instytucjach o krytycznym znaczeniu (m.in. amerykańskich bankach czy telekomach z całego świata). Zatrudnia ponad 1,4 tys. pracowników i jest obecna w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Pacyfiku, Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany