Reklama

Biznes i Finanse

Chiny. Ograniczenia eksportowe metali do produkcji czipów odpowiedzią na sankcje USA

Autor. Laura Ockel / Unsplash

Chiny wprowadzają ograniczenia eksportowe dla surowców niezbędnych do produkcji czipów. To odpowiedź Pekinu na kolejną rundę amerykańskich sankcji. Oficjalnym powodem dla wprowadzenia ograniczeń przez Chiny jest bezpieczeństwo narodowe.

Reklama

O wprowadzeniu nowych kontroli eksportowych na metale, które są niezbędne do produkcji czipów i innych półprzewodników, ministerstwo handlu Chińskiej Republiki Ludowej poinformowało w poniedziałek.

Reklama

Nowe wymogi, jak podaje agencja Reutera , obejmą konieczność ubiegania się o pozwolenie przez każdy podmiot, który będzie chciał eksportować produkty z galu i germanu. Oba te metale są klasyfikowane przez Pekin jako surowce strategiczne.

Czytaj też

Odpowiedź na sankcje

Ograniczenia eksportowe wprowadzane przez Chiny to odpowiedź na kolejne amerykańskie sankcje, które Waszyngton planuje wprowadzić na mikroczipy wysokich technologii. Razem ze Stanami Zjednoczonymi ruch przeciwko Chinom planują też Niderlandy, w których aktywne było chińskie szpiegostwo ukierunkowane na pozyskiwanie danych o rozwoju technologicznym. Pisaliśmy o tym na łamach CyberDefence24.pl w tym tekście .

Reklama

Niderlandy planują ograniczyć możliwość sprzedaży sprzętu do produkcji komponentów elektronicznych - tak, aby Chiny nie mogły wykorzystywać go do wspomagania rozwoju technologicznego swojej armii.

Czytaj też

Od kiedy nowe obostrzenia?

Chiny chcą, aby nowe restrykcje eksportowe weszły w życie 1 sierpnia. Mają objąć osiem produktów zawierających gal, a także sześć zawierających german. Uzyskanie licencji pozwalających na eksport ma być skomplikowane, ale konieczne do prowadzenia sprzedaży. Surowo karany ma być eksport wszystkich objętych nowymi zasadami produktów bez wiedzy i zgody administracji, a także eksport przekraczający dopuszczalny  przez chińskich urzędników wolumen.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyberdefence24.pl.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama