Reklama

Wywiad NATO. Turecka firma wygrywa przetarg na oprogramowanie

NATO
Autor. NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Turecka firma STM wygrała dwa przetargi na modernizację infrastruktury wywiadowczej NATO. Jej zadaniem będzie opracowanie specjalnego oprogramowania, z którego korzystać będą wszystkie dowództwa sojuszu.

Reklama

STM działa w sektorze obronnym i zajmuje się m.in. tworzeniem zaawansowanych technologicznie systemów dla krajowych i międzynarodowych klientów. Celem przedsiębiorstwa jest dołączenie do grona 50 największych na świecie podmiotów z branży.

Reklama

„Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić, iż podpisaliśmy projekt INTEL FS-2 z Agencją NATO ds. Komunikacji i Informacji” – ogłosiła firma na Twitterze.

Zdaniem przedsiębiorstwa, to „jeden z najbardziej znaczących sukcesów tureckiego sektora obronnego w dziedzinie oprogramowania”.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Oprogramowanie dla NATO

Reklama

Przypomnijmy, że Agencja NATO ds. Łączności i Informacji (NCI Agency) jest odpowiedzialna za zakup, rozmieszczenie i zarządzanie systemami łączności i informacji dla decydentów i dowódców sojuszu.

Teraz przyznała dwa duże kontrakty STM. Firma ma stworzyć oprogramowanie, które będzie wspierało dowództwa NATO w zakresie gromadzenia, kierowania, przetwarzania i dystrybucji danych wywiadowczych.

Reklama
Wszystkie dowództwa NATO i bazy wojskowe na całym świecie będą zarządzać przepływem danych wywiadowczych za pomocą stworzonego przez STM oprogramowania.
Komunikat STM
Reklama

Czytaj też

Reklama

Wygodny dostęp do danych

Reklama

Özgür Güleryüz, dyrektor generalny STM, podkreśla w komunikacie , że dzięki inicjatywie przedstawiciele sił sojuszniczych będą mieli dostęp do wszelkiego rodzaju informacji, a to wszystko za pomocą „nowoczesnego interfejsu, zapewniającego wysoki komfort użytkowania”.

„Cały projekt będzie realizowany przez tureckich inżynierów. W tym celu stworzyliśmy zespół składający się z ok. 100 ekspertów” – deklaruje Özgür Güleryüz.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Lepsza od konkurencji

Reklama

W procedurze przetargowej oferta tureckiego przedsiębiorstwa miała okazać się atrakcyjniejsza niż propozycje „wiodących firm programistycznych z państw członkowskich sojuszu”.

Spotkanie inauguracyjne projektu INTEL FS-2 odbyło się w Hadze (siedziba NCI Agency). Docelowo inicjatywa ma zostać ukończona za 3,5 roku.

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Operacje Wojska Polskiego. Żołnierze do zadań dużej wagi

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama