Reklama

Armia i Służby

Wojsko. To oni bronią Polskę przed hakerami

Cyberwojska. To oni chronią nas przed cyberatakami
Cyberwojska. To oni chronią nas przed cyberatakami
Autor. CyberDefence24 / Grupa Defence24

Mija ponad rok od powstania specjalistycznego komponentu Sił Zbrojnych RP, który odpowiada za codzienną ochronę polskiej cyberprzestrzeni. Realizują działania w pełnym spektrum: obronne, rozpoznanie i ofensywne. 3 lipca przypada ich święto.

Reklama

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni 30 czerwca obchodziło swoje święto, które przypada na 3 lipca br. DKWOC odpowiada za codzienną ochronę polskiej cyberprzestrzeni.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Pełne spektrum działań w cyberprzestrzeni

Cyberwojska są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa w domenie operacyjnej cyberprzestrzeni, poprzez realizację pełnego spektrum działań - obronnych, rozpoznania i ofensywy. DKWOC w Wojsku Polskim odpowiada za obszary związane z cyberbezpieczeństwem, kryptologią, zabezpieczeniem systemów IT czy łącznością.

Zapraszamy na relację z obchodów święta cyberwojsk.

YouTube cover video

Proces tworzenia DKWOC

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni to specjalistyczny komponent Sił Zbrojnych, który oficjalnie powstał na mocy decyzji ministra obrony Mariusza Błaszczaka w 2022 roku. Proces jego tworzenia rozpoczął się już w 2019 roku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama