Reklama

Armia i Służby

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Uroczyste obchody święta [FOTORELACJA]

Święto Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Święto Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Autor. Robert Suchy/ Grupa Defence24

30 czerwca br. Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni obchodziło swoje święto. Cyberwojska odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa w domenie operacyjnej - cyberprzestrzeni.

Reklama

Cyberwojska odpowiadają za codzienną ochronę polskiej cyberprzestrzeni poprzez realizację pełnego spektrum działań - obronnych, rozpoznania i ofensywy.

Reklama

W piątek 30 czerwca byliśmy obecni na uroczystym apelu w czasie którego m.in. gen. bryg. Karol Molenda otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Wręczono także inne odznaczenia.

Za co odpowiadają cyberwojska?

DKWOC w Wojsku Polskim odpowiada za obszary związane z cyberbezpieczeństwem, kryptologią, zabezpieczeniem systemów IT czy łącznością. W strukturach cyberwojsk działa jeden z zespołów CSIRT - Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT MON), zajmujący się stałym monitorowaniem sieci wojskowych i reagowaniem na potencjalne incydenty.

Reklama

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni powstało w 2022 roku, proces utworzenia struktur ruszył w 2019 roku.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama