Reklama

Armia i Służby

Pierwsze święto cyberwojsk. Wręczono odznaczenia i medale

polskie cyberwojska
Fot. Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni/www.wojsko-polskie.pl

1 lipca br. odbyło się pierwsze święto Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i medale. 

W Legionowie miał miejsce uroczysty apel z udziałem sztandaru DKWOC i asysty honorowej trębacza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. 

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia ppłk Sebastiana Cichosza, dowódcy uroczystości. Złożył on meldunek Dyrektorowi Dowódcy DKWOC gen. bryg. Karolowi Molendzie.

Generał w trakcie wydarzenia podkreślił, że jest dumny z tego, iż stoi na czele polskich cyberwojsk. „Chcę żebyście byli dumni, że tworzycie ten Komponent” – zaznaczył. 

Dowódca docenił każdą osobę zaangażowaną w działalność DKWOC. Jak wskazał, wszyscy są ważni i potrzebni. 

„Jeśli mielibyście z dzisiejszej uroczystości zapamiętać tylko jedną rzecz, zapamiętajcie, że w tej sztafecie po bezpieczeństwo – jesteście wszyscy potrzebni” – stwierdził gen. bryg. Karol Molenda. 

Czytaj też

Podczas apelu miało miejsce również odczytanie postanowień Prezydenta RP o nadaniu odznaczeń. Na tej podstawie oraz decyzji szefa MON Mariusza Błaszczaka o nadaniu medali resortowych, a także rozkazu gen. bryg. Karola Molendy o wyróżnieniu żołnierzy i pracowników z okazji Święta DKWOC wręczono odznaczenia, medale resortowe i akty mianowań.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze