Armia i Służby
Sukces Polski. Pierwsze miejsce w ważnym rankingu cyberbezpieczeństwa
Polska zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu National Cyber Security Index, który wskazuje na poziom cyberbezpieczeństwa państwa. Wyprzedza takie kraje jak: Australia, Estonia i Ukraina.
Ranking National Cyber Security Index mierzy poziom cyberbezpieczeństwa kraju, jego gotowość do zapobiegania cyberzagrożeniom oraz zarządzania incydentami, przestępczością i kryzysami na dużą skalę.
O najwyższej lokacie Polski poinformowało Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). Wyprzedzeliśmy takie państwa jak: Australia, Estonia, Ukraina, Łotwa, Cypr, Wielka Brytania, Albania, Maroko, a pierwszą „dziesiątkę” zamyka Mołdawia.
Czytaj też
Gen. dyw. Karol Molenda: Ogromne wyróżnienie
Stojący na czele polskich cyberwojsk gen. dyw. Karol Molenda pogratulował wszystkim służącym i pracującym w branży cyberbezpieczeństwa, których codzienny trud przyczynił się do najwyższej lokaty naszego państwa w tym rankingu.
„Polska znalazła się na szczycie rankingu National Cyber Security Index. Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy liderami w zakresie cyberbezpieczeństwa. To ogromne wyróżnienie dla wszystkich specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni Polski i i dowód, że ciężka praca przynosi wymierne efekty. Gratuluję wszystkim »cyberbezpiecznikom«. Dzięki Waszemu profesjonalizmowi, wiedzy i współpracy osiągamy najlepsze wyniki” - napisał na X.
Polska 🇵🇱 znalazła się na szczycie rankingu National Cyber Security Index‼️
— Karol Molenda (@MolendaKarol) March 5, 2024
Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy liderami w zakresie cyberbezpieczeństwa. To ogromne wyróżnienie dla wszystkich specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni 🇵🇱 i dowód, że ciężka… https://t.co/0kLsbOrw93
Czytaj też
Pozycja Polski
Czytaj też
Polska w czołówce cyber
To nie pierwszy taki sukces Polski w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Dla przykładu, w kwietniu 2023 roku informowaliśmy, że spośród ponad 3 tys. specjalistów z 38 państw, które brały udział w największych ćwiczeniach z cyberobrony Locked Shields, Polacy okazali się jednymi z najlepszych i nasza drużyna zajęła wysokie 3. miejsce. Z kolei w 2022 roku uzyskała 2. lokatę.
Ostatnio pisaliśmy także o tym, że Amerykańska armia doceniła Wojsko Polskie i współpracę z DKWOC. Według 16th Air Force, polsko-amerykańskie partnerstwo jest kluczowym dla wspierania bezpieczeństwa transatlantyckiego. Dzięki współpracy, dowództwa łączą swoje możliwości, przekładając to na np. wyniki w wojnie informacyjnej i cyber.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany