Reklama

Armia i Służby

Sukces Polaków. Drugie miejsce w największych na świecie międzynarodowych cyberćwiczeniach NATO

Autor. Cyberwojska/ Twitter.com

Największe na świecie międzynarodowe ćwiczenia cyberobrony na żywo, w ramach których cyberspecjaliści ćwiczą ochronę cywilnych i wojskowych systemów informatycznych oraz infrastruktury krytycznej podczas cyberataku okazały się dla polskiej drużyny bardzo udane. Na 24 zespoły, Polacy zajęli drugie miejsce.

Reklama

W dniach 19-22 kwietnia NATO Cooperative Cyber Defence Center of Excellence (CCDCOE) organizowało ćwiczenia Locked Shields 2022 w Tallinie.

Reklama
Reklama

Jak poinformował CERT Polska, Polska w tegorocznych ćwiczeniach NATO Locked Shields 2022 zajęła drugie miejsce na 24 zespoły. Zmagania polsko-litewskiej reprezentacji składającej się z wojskowych i cywilnych ekspertów cyberbezpieczeństwa kierowane były przez oficera Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni – Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Czytaj też

Eksperci CERT Polska w polskiej reprezentacji koordynowali prace czterech obszarów: sieciowego, aplikacji internetowych, systemów specjalnych i prawnego.

Coroczne ćwiczenia obrony mają być okazją dla ich uczestników do sprawdzenia poziomu cyberbezpieczeństwa krajowych – cywilnych i wojskowych – systemów informatycznych oraz infrastruktury krytycznej. Dają one możliwość przećwiczenia współpracy w sytuacjach kryzysowych, zarówno pomiędzy jednostkami cywilnymi i wojskowymi, sektorem prywatnym i publicznym, co daje większe poczucie bezpieczeństwa i szybszej reakcji w przypadku potencjalnego cyberataku.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

/NB

Komentarze