Reklama

Armia i Służby

Rosyjski agent wpadł w ręce Ukraińców

SBU
Autor. SBU/ssu.gov.ua

W ramach operacji specjalnej prowadzonej w obwodzie donieckim Służba Bezpieczeństwa Ukrainy znalazła i zatrzymała jednego z rosyjskich agentów służb specjalnych. Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować tożsamość mężczyzny.

Reklama

Jego zadaniem było prowadzenie działań rozpoznawczych i dywersyjnych w regionie. Odpowiadał za m.in. dostosowanie ataków rakietowych oraz ostrzału artyleryjskiego na infrastrukturę Bachmut (miasto w Donieckim Zagłębiu Węglowym). Po przeprowadzeniu uderzenia agent przekazywał rosyjskim siłom informacje o ich skuteczności i zniszczeniach.

Reklama

„Poinformował okupantów o stanie obiektów infrastruktury krytycznej i sytuacji wewnątrz miasta po przeprowadzeniu ataków” – wskazuje SBU w komunikacie do sprawy. 

Ponadto, powiązany ze specsłużbami Kremla zatrzymany obserwował trasy ruchu ukraińskich wojsk. 

Reklama

Czytaj też

Telefon zdradził wszystko

Wszelkie informacje przekazywał rosyjskiemu „koordynatorowi”. Odbywało się to za pomocą specjalnego anonimowego kanału w jednym z komunikatorów. Posiadane przez siebie dane zatrzymany przesyłał w formie plików multimedialnych. Wszystko starannie opisał, włącznie ze szczegółami obserwowanych obiektów i obszarów. 

sbu
Fragment korespondencji z udziałem zatrzymanego przez SBU rosyjskiego agenta.
Autor. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

W trakcie zatrzymania agenta znaleziono przy nim telefon komórkowy z dowodami, potwierdzającymi „tajne przekazywanie informacji niejawnych Rosjanom”.

sbu
Fragment korespondencji z udziałem zatrzymanego przez SBU rosyjskiego agenta.
Autor. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. opozycja

    Myslicie ze przesluchanie lagodne czy tortury jakies?

Reklama