Armia i Służby

Ataki rakietowe na Ukrainę. SBU: uwaga na rosyjskie bzdury

ataki rakietowe Ukraina
Fot. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

„Poza tradycyjnymi pociskami wróg obecnie do nas >>strzela<< bzdurami i fake newsami” – alarmuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Jej zdaniem celem Rosjan jest wstrząśnięcie przestrzenią informacyjną i zwiększenie medialnego wydźwięku uderzeń rakietowych. 

Rosja wykorzystuje operacje informacyjne i psychologiczne. To narzędzie aktywnie wykorzystywanie podczas trwającej wojny. Fake newsy stały się bronią – takie stwierdzenie pojawia się coraz częściej w odniesieniu do działań ze strony Kremla. 

Czytaj też

Rosyjska dezinformacja dotycząca ataków rakietowych porusza wiele aspektów. Ukraińcy wskazują na znaczące zawyżanie liczby wystrzelonych pocisków i skali zniszczeń, po plotki odnoszące się do ewakuacji ukraińskich urzędników państwowych. 

W związku z tym SBU radzi, aby:

  • Nie ufać publikacjom wrogim lub prorosyjskim kanałom na Telegramie
  • Nie udostępniać niezweryfikowanych informacji 
  • Pozyskiwać informacje wyłącznie z oficjalnych źródeł 
  • Nie robić ani nie rozpowszechniać zdjęć i filmów ukazujących sytuację na froncie

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także