Reklama

Armia i Służby

Filmy dla rosyjskich żołnierzy. SBU zatrzymało kolejne osoby

snu
Fot. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała osoby prowadzące działania na rzecz Rosji. Były one odpowiedzialne za m.in. rozpowszechnianie propagandy i podnoszenie morale rosyjskich żołnierzy.  

W obwodzie charkowskim SBU zatrzymało prokremlowskiego agitatora, który został zwerbowany przez rosyjskie służby specjalne. 

Jak podaje strona ukraińska, mężczyzna opracowywał makiety ulotek i filmy mające na celu wspieranie sił okupanta, prowadzących operacje na terenie naszego wschodniego sąsiada. Produkcje miały m.in. podnosić na duchu żołnierzy Rosji. 

Czytaj też

Z kolei w obwodzie dniepropietrowskim SBU zatrzymało dwie osoby współpracujące z Moskwą, które prowadziły prokremlowską propagandę w mediach społecznościowych. 

Jedna z nich miała zostać zwerbowana przez rosyjskie specsłużby podczas pobytu w tym kraju. Druga angażowała się w działalność wywrotową na rzecz interesów Putina ze względu na swoje poglądy. 

W okolicach miasta Równe zdemaskowano również propagandzistę, który rozpowszechniał poglądy komunistyczne i zakazane na Ukrainie symbole związane z totalitaryzmem.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze