Reklama

Armia i Służby

Pentagon: SMS-ów nie wolno usuwać

sms
Autor. pxhere.com/CC0

„Użytkownicy są zobowiązani do przechowywania wiadomości tekstowych, uznawanych za dokumentację federalną” – wskazuje Departament Obrony USA, odnosząc się do urządzeń wykorzystywanych przez jego urzędników. Nowe wytyczne są następstwem schyłku administracji Trumpa i ataku jego zwolenników na Kapitol.  

Reklama

3 sierpnia br. zastępczyni sekretarza obrony USA Kathleen Hicks wydała notatkę wewnętrzną dla przywódców Pentagonu, która dotyczy wzmocnienia odpowiedzialności Departamentu Obrony (DoD) za przechowywanie danych federalnych, w tym wiadomości tekstowych.

Reklama

„Notatka przypomina osobom korzystającym z urządzeń mobilnych DoD, że zgodnie z istniejącymi instrukcjami Pentagonu, użytkownicy są zobowiązani do przechowywania wiadomości tekstowych, uznawanych za dokumentację federalną” – wskazuje Todd Breasseale, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Departamentu Obrony USA.

Czytaj też

Według notatki wydanej przez Kathleen Hicks, ze skutkiem natychmiastowym dostawcy usług urządzeń mobilnych Pentagonu mają przechwytywać i zapisywać dane, które znajdują się na urządzeniach mobilnych wydanych przez Departament Obrony USA, gdy są one włączane przez użytkowników.

Reklama
Fragment notatki wewnętrznej wydanej przez Kathleen Hicks (zastępczyni sekretarza obrony USA).
Fragment notatki wewnętrznej wydanej przez Kathleen Hicks (zastępczyni sekretarza obrony USA).
Autor. Departament Obrony USA

Postanowienia mają zostać wdrożone w ramach całego Pentagonu.

Czytaj też

Błędy z przeszłości

Wytyczne zastępczyni sekretarza obrony to efekt doniesień medialnych dotyczących sytuacji za czasów Donalda Trumpa.

O co chodzi?

Pojawiły się informacje, że Departament Obrony nie zachował danych z telefonów komórkowych byłych już wyższych urzędników, gdy doszło do zmiany administracji po wygraniu wyborów przez Joe Bidena.  

Mowa o zapisach i rejestrach dotyczących wydarzeń z 6 stycznia 2021 r., czyli pamiętnego szturmu na Kapitol. Po tych wydarzeniach, gdy przedstawiciele administracji Trumpa ustępowali ze swoich stanowisk, z ich urządzeń usuwano dane. To w znaczący sposób utrudniło wyjaśnienie wydarzeń z początku ubiegłego roku. Waszyngton nie chce, aby taka sytuacja się powtórzyła.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama