Armia i Służby
Nowi policjanci w CBZC
Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji. Wzmocnią m.in. działania skierowane przeciwko oszustom. Wiemy, ilu obecnie cyberpolicjantów ma Polska.
We wtorek 15 października br. w siedzibie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Policji (CBZC) miała miejsce uroczysta zbiórka pod przewodnictwem Komendanta nadinsp. Adama Cieślaka. W jej trakcie ślubowanie złożyli nowo przyjęci funkcjonariusze.
Jak podaje CBZC, mowa o 20 osobach, które wypowiadając słowa policyjnej roty, zobowiązały się „służyć społeczeństwu oraz przestrzegać zasad obowiązujących w służbie”. Dla wielu moment ten ma szczególną wartość i zapada w pamięci na długo.
Czytaj też
CBZC rośnie
Z naszych informacji wynika, że obecnie służbę w Biurze pełni 783 funkcjonariuszy (wliczając w to wspomnianą wcześniej 20). Od początku rozpoczęcia rekrutacji, tj. listopada 2022 r., do CBZC wpłynęły dokumenty od łącznie 961 osób wyrażających chęć służby w tym miejscu.
„120 kolejnych chętnych, aktualnie bierze udział w procesie rekrutacji, którą prowadzimy na bieżąco” – mówi nam podkom. Marcin Zagórski z Zespołu Prasowego CBZC.
Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku w Biurze służyło 604 funkcjonariuszy. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy liczba cyberpolicjantów wzrosła o 179 osoby.
„To pokazuje z jednej strony ogromne zainteresowanie naszą służbą, z drugiej wysoko zawieszoną poprzeczkę. Wszystkich chętnych zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie zamieściliśmy szczegółowe informacje o całym procesie rekrutacji” – wskazuje na naszych łamach podkom. Marcin Zagórski.
Czytaj też
Odznaki dla policjantów
Podczas uroczystej zbiórki Komendant CBZC uhonorował zasłużonych funkcjonariuszy srebrnymi i złotymi odznakami „Zasłużony Policjant”. Policjanci zostali docenieni za szczególne zasługi i osiągnięcia, które przełożyły się na bezpieczeństwo społeczeństwa oraz utrzymanie porządku publicznego.
Brązowy medal „Za zasługi dla Policji” otrzymał również jeden pracownik cywilny.
Czytaj też
Biuro do walki z cyberprzestępcami
Cyberpolicja zajmuje się walką z zagrożeniami występującymi w sieci. Obejmuje to wyłapywanie cyberprzestępców czy pedofilów. Służba w CBZC jest wymagająca, ale i satysfakcjonująca. Więcej o działaniach Biura mówił podczas Cyber24Day Zastępca Komendanta insp. Bartosz Furgała: Policyjna walka z cyberprzestępcami. „Oczekujemy wsparcia”.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany