Armia i Służby
Nowa strategia Pentagonu w zakresie fabryk oprogramowania
Strategia zakłada modernizację oprogramowania Pentagonu i stworzenie ekosystemu fabryk oprogramowania na poziomie przedsiębiorstwa, aby narzędzia i aplikacje używane przez centra programistyczne stały się ważniejszą częścią prowadzenia działalności.
Opublikowany pod koniec ubiegłego tygodnia dokument mówi, że 29 fabryk oprogramowania, które istnieją dzisiaj w służbach wojskowych, poczyniło znaczne postępy, ale Departament Obrony musi lepiej wykorzystać tego typu rozwiązania.
Danielle Metz, zastępczyni dyrektora ds. informacji, powiedziała mediom, że celem jest wykorzystanie sukcesu wspomnianych podmiotów i „wszczepienie tego w DNA Departamentu".
Dzisiejsze fabryki oprogramowania służą jako scentralizowane zespoły, które świadczą usługi opracowywania software'u. Dobrze znane centra to należące do sił powietrznych Air Force Kessel Run, Overmatch Software Armory marynarki wojennej oraz the Army's Coding Resources and Transformation Ecosystem.
Metz i dyrektor ds. oprogramowania w Pentagonie, Jason Weiss powiedzieli dziennikarzom, że departament niekoniecznie planuje wprowadzać zmiany w sposobie działania fabryk, ale chce usłyszeć od tych organizacji, jaka zmiana polityki i standaryzacja mogą być najbardziej pomocne.
Weiss powiedział, że Penatgon oczekuje zwiększenia wydajności i oszczędności kosztów poprzez bardziej strategiczne podejście do sposobu działania fabryk i zapewnienie, że wszelkie zwolnienia nie będą hamować ekonomii skali.
Czytaj też
Oprócz ustanowienia ekosystemu programistycznego obejmującego całe przedsiębiorstwo, strategia określa dwa inne cele: przyspieszenie środowiska chmury korporacyjnej DoD oraz przekształcenie procesów w celu zapewnienia odporności i szybkości.
Zmiany w chmurze
W ramach koncentracji na akceleracji chmury strategia wymaga „innowacyjnego portfela kontraktów w chmurze", aby oferować lepszy dostęp do usług w chmurze. Podkreśla również potrzebę zabezpieczania danych w chmurze i ulepszania infrastruktury poza kontynentalnymi Stanami Zjednoczonymi, aby zapewnić, że te instalacje będą mogły korzystać z możliwości tej technologii.
Strategia zakłada też, że aby usprawnić procesy rozwoju i nabywania oprogramowania, dział musi ponownie ocenić swoje zasady i wytyczne, aby upewnić się, że nie są one nadmiernie restrykcyjne i nadal wspierać elastyczność w sposobie nabywania i finansowania oprogramowania.
Czytaj też
Departament opracuje plan wprowadzenia strategii w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nowo utworzona Software Modernization Senior Steering Group (Starsza Grupa Sterująca ds. Modernizacji Oprogramowania) będzie koordynować i ustalać priorytety działań w ramach strategii oraz opracuje roczny plan działań. Grupa stworzy również portfolio możliwości oprogramowania, aby informować o decyzjach budżetowych i upewnić się, że wysiłki są zintegrowane w ramach DoD.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany