Armia i Służby
Cyberpolicja: 520 mln zł budżetu na nowy rok
Na ten rok Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości będzie dysponowało budżetem rzędu 520 mln zł. Cyberpolicja ma przeznaczyć te środki na zwiększenie zatrudnienia, zakup sprzętu, budowę nowych siedzib i bieżące utrzymanie.
Na łamach CyberDefence24.pl pisaliśmy w poniedziałek o planach CBZC dotyczących zwiększenia zatrudnienia, szczególnie, że wraz z uchwaleniem ustawy budżetowej, w strukturach pojawi się miejsce na kolejnych 500 etatów (liczba ta zwiększy się w sumie do 1,3 tys.).
Zatrudnienie nowych funkcjonariuszy jest nie tylko priorytetem służby zajmującej się ściganiem cyberprzestępczości, ale też wyzwaniem. Od startu naborów, podania o przyjęcie miało złożyć ponad 400 osób, a jak się dowiedzieliśmy, w wyniku rekrutacji zewnętrznej, do teraz CBZC przyjęło 15 nowych funkcjonariuszy.
Czytaj też
Budżet CBZC: 520 mln zł
Do rozwoju biura niezbędne są także finanse, przeznaczone na wynagrodzenia, infrastrukturę czy sprzęt komputerowy i działalność operacyjną. Jak się dowiedzieliśmy, na ten rok dla Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przewidziano kwotę 520 mln złotych z budżetu.
„Będzie ona przeznaczona m.in. na zakup sprzętu, budowę nowych siedzib CBZC oraz na bieżące utrzymanie i zwiększenie zatrudnienia” - przekazał serwisowi CyberDefence24 podkom. Krzysztof Wrześniowski z biura prasowego CBZC.
Czytaj też
Nowe siedziby w kilku lokalizacjach
Cyberpolicja - zgodnie z zapowiedziami - ma otrzymać również do dyspozycji nowe budynki dla jednostek terenowych.
Z naszych informacji wynika, że ruszyła budowa nowych siedzib komórek terenowych CBZC: w Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu oraz Kielcach. Z kolei w Katowicach, Rzeszowie, Olsztynie, Warszawie i Gdańsku trwa etap prac projektowych i zatwierdzania programów inwestycji.
Jakie operacje przeprowadziło Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w ubiegłym roku? O tym piszemy na bieżąco na naszych łamach. Materiały znajdziecie pod linkiem.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].