Rosja z Hiszpanią stworzą grupę ds. cyberbezpieczeństwa

13 listopada 2018, 08:43
Spain_Rusai_gruap
Fot. Richard Patterson/Flickr/CC 2.0

Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Hiszpanii zgodzili się na ustanowienie wspólnej grupy ds. cyberbezpieczeństwa w celu zatrzymania rozpowszechniającej się kampanii dezinformacyjnej, negatywnie wpływające na  stosunki między tymi państwami.

Josep Borrell oraz Siergiej Ławrow złożyli deklarację na rzecz podjęcia wspólnego wysiłku ukierunkowanego na zmierzenie skali zjawiska dezinformacji i jego analizę. Ma to służyć temu, żeby problem ten nie stał się zarzewiem potencjalnych napięć w stosunkach pomiędzy dwoma państwami. Miałoby to ustabilizować relacje między rządem Madrytu i Moskwy.

Podczas zeszłotygodniowego spotkania w Madrycie Siergiej Ławrow oświadczył, że przedyskutował z hiszpańskim ministrem jak „niektóre rosyjskie środki masowego przekazu wykraczają poza granice swojej działalności, w ten sposób ingerując w sprawy innych państw, co jest niedopuszczalne”. Jednocześnie zaznaczył, iż nie ma dowodów na zaangażowanie Kremla w prowadzone kampanie.

Z kolei strona hiszpańska pozostaje przy stanowisku, że to Rosja jest odpowiedzialna za prowadzone działania dezinformacyjne, które przyczyniły się do destabilizacji regionu Katalonii.

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Kiks
wtorek, 13 listopada 2018, 14:13

Ciąg dalszy europejskiej głupoty. Może ich w tej Hiszpanii ciepło rozleniwia. Równie w myśleniu.

Obywatel
wtorek, 13 listopada 2018, 12:38

jaki ten świat obecnie jest już "inny"...

Tweets CyberDefence24