Technologie
Powiększa się Rada Naukowa NASK. Trzy nowe twarze
Rada Naukowa NASK powiększyła się o trzech dodatkowych członków. Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, umożliwi to skuteczniejsze realizowanie celów strategicznych podmiotu.
Decyzję o wzmocnieniu Rady Naukowej NASK ogłoszono 1 października. Podjął ją wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. „NASK odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa cyfrowego Polski i jest liderem w zakresie nowych technologii” – wskazał resort.
Czytaj też
Trzy nowe osoby w Radzie Naukowej NASK
Nowymi członkami Rady zostali prof. Marek Cygan, dr hab. Ewa Flaszyńska oraz prof. Krzysztof Szczypiorski. Pierwszy z nich, związany z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, jest specjalistą w zakresie uczenia maszynowego i algorytmów.
„Jego badania obejmują zagadnienia związane z algorytmami przybliżonymi i stałymi parametrami złożoności, a także mają potencjał rozwiązania wieloletnich problemów w informatyce teoretycznej” – przekazało Ministerstwo Cyfryzacji.
Czytaj też
Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem
Z kolei dr Flaszyńska jest dyrektorem Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Należy także do Rady Naukowej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.
„Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej” – wyjaśnia resort.
Natomiast prof. Szczypiorski jest profesorem i kierownikiem Zakładu Cyberbezpieczeństwa na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zakres jego badań dotyczy m.in. cyfrowej kryminalistyki, bezpieczeństwa sieci czy kryptografii.
„Jest uznanym specjalistą w dziedzinie telekomunikacji i bezpieczeństwa teleinformatycznego” – podało Ministerstwo Cyfryzacji.
Dzięki wzmocnieniu Rady Naukowej o wybitnych ekspertów, NASK będzie jeszcze skuteczniej realizować swoje strategiczne cele, w tym rozwój technologii służących ochronie cyberprzestrzeni oraz wspieranie edukacji cyfrowej i badań nad innowacjami technologicznymi
Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany