Technologie

Apple ograniczy produkcję iPhone’a SE i AirPods. Powód? Wojna w Ukrainie

fot. Zhiyue Xu/ Unsplash/ Domena publiczan

Gigant Apple ma zamiar wyprodukować o około 20 proc. mniej iPhone’ów SE w następnym kwartale, niż to wcześniej planował. Powodem ma być niepewność związana z wojną w Ukrainie i inflacja, co ma zmniejszać popyt na elektronikę użytkową.

Koncern technologiczny ma ograniczać produkcję o 20 proc. w przypadku iPhone’ów SE, ponieważ popyt na te modele okazał się być mniejszy niż prognozowano.

Czytaj też

Jak podaje Nikkei Asia - zdaniem źródeł serwisu w firmie - mniejsze zainteresowanie tym modelem smartfonów ma być bezpośrednio łączone z trwającą wojną rosyjsko-ukraińską oraz inflacją. W efekcie popyt znacząco zmalał.

Może to być pierwszy sygnał, że popyt na elektronikę użytkową w dalszym ciągu spadnie, co także ma wiązać się z presją na branżę technologiczną, która w związku z inwazją na Ukrainę z reguły nie pozostała obojętna, o czym pisaliśmy m.in. w tym tekście na łamach #CyberMagazynu.

Według analityków, gigant ma posiadać wystarczającą liczbę komponentów dla około pięciu milionów modeli iPhone’a SE, w pierwszym kwartale 2022 roku.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze

    Czytaj także