Reklama

Strefa Samsung

PWCyber to inicjatywa, która ma stanowić partnerstwo publiczno-prywatne w obszarze cyberbezpieczeństwa

Program PwCyber. 5-lecie partnerstwa publiczno-prywatnego

PWCyber to inicjatywa, która ma stanowić partnerstwo publiczno-prywatne w obszarze cyberbezpieczeństwa, by pozytywnie wpływać na zwiększenie jego poziomu. W czasie konferencji Cyber24 Day, organizowanej przez naszą redakcję, obchodziliśmy 5-lecie programu.

Materiał sponsorowany

Inicjatywa PWCyber powstała dokładnie 2 października 2019 roku, a 2 października 2024 roku, w czasie konferencji Cyber24 Day oraz uroczystej gali, obchodziliśmy jej 5-lecie.

Program ma służyć zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa cyfrowego oraz być polem współpracy między sektorem publicznym a prywatnym.

Jak zaznacza Ministerstwo Cyfryzacji, dzięki współpracy z instytucjami oraz firmami, PWCyber zrealizował szereg projektów, które znacząco przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce, wprowadzając również innowacyjne narzędzia do lepszego wykrywania i reakcji na incydenty. Współpraca obejmuje także m.in. podnoszenie umiejętności, identyfikację zagrożeń, certyfikację produktów oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań.

Czytaj też

Reklama

Łęgiewicz: Współpraca w różnych obszarach

W czasie Cyber24 Day Jacek Łęgiewicz, dyrektor ds. publicznych w Samsung Electronics Polska zaznaczył, że program PWCyber to „cieszący się największym sukcesem program partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce”.

„Rozpoczął się 5 lat temu umową pomiędzy grupą Samsung a rządem RP. Dzisiaj mamy już ponad 30 innych producentów, usługodawców polskich firm, a nawet organizacji pozarządowych, które są członkami tego programu. Polega na wspieraniu się nawzajem w budowie cyberbezpieczeństwa w pięciu obszarach bardzo zróżnicowanych: od certyfikacji cyberbezpieczeństwa, przez promowanie najnowszych rozwiązań ze świata, aż po szkolenia, edukację, a nawet dzielenie się informacjami o podatnościach i incydentach, co ma miejsce w ekspresowym czasie” - zaznaczył Jacek Łęgiewicz przed naszymi kamerami.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy wideo, która dostępna jest na naszym kanale YouTube lub klikając w okładkę artykułu.

Czytaj też

Partnerzy PWCyber

Partnerami PWCyber są: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. (firma podpisała umowę o współpracy jako pierwsza na rynku), Cisco International Limited, Ericsson Sp. z o.o., Nokia Solutions and Networks, Krypton Polska Sp. z o.o., IBM Polska Sp. z o o., Thales Polska Sp. z o.o., Dell Sp. z o.o. ,  Dynacon Sp. z o.o.,  Smartech IT Sp. z o.o., Media Sp. z o.o., Oracle Polska Sp. z o o., Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa Sp. z o.o. Securitum Szkolenia Sp. z o. o. (Sekurak.pl), HackingDept Sp. z o.o., Fudo Security Sp. z o.o., ICSec S.A., Amazon Web Services, PROGET Sp. z o.o., Trafford IT Sp. z o.o., Integrated Solutions Sp. z o.o., SEVENET S.A., Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o., Palo Alto Network, Microsoft Sp. z o.o., Secawa sp. zo.o., Evercom sp. z o.o., Galach Consulting sp. z o.o., Nomios Poland Sp. z o.o., Dagma sp. z o.o. ,Trecom Spółka Akcyjna” sp. k., Esecure Sp. z o.o., Stillsec sp. z o.o. sp.k., Immunity Systems Sp. z o.o., Engave S.A., Elproma Elektronika sp. z o.o., Euvic S.A., Perceptus Sp.z.o.o. oraz Google Cloud Poland sp. z o.o., Orange Polska S.A., Akamai Technologies Poland sp. z o. o., SNOK sp. z o.o., Yubico, Fortinet Inc. oraz Xopero Software S.A., PKP Informatyka spółka z o.o., Anzena sp. z o.o.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama