Reklama

Strefa Samsung

Samsung wprowadza Klasę AI. Inteligentne urządzenia ułatwią codzienne zadania

Samsung wprowadza na rynek nową kategorię urządzeń – Klasę AI.
Samsung wprowadza na rynek nową kategorię urządzeń – Klasę AI.
Autor. Samsung Newsroom, materiały prasowe

Samsung wprowadza na rynek nową kategorię urządzeń – Klasę AI. Obejmuje szeroką gamę sprzętów, które wykorzystują sztuczną inteligencję, by ułatwiać codzienne czynności, oszczędzać czas i energię oraz zapewniać wyższy komfort korzystania z produktów.

Artykuł sponsorowany

Urządzenia z Klasą AI posiadają specjalne oznaczenie i oferują szereg inteligentnych funkcji. Ta technologia jest już obecna w 240 sprzętach AGD, wszystkich telewizorach Excellence Line 8K, OLED, Neo QLED, QLED i The Frame z 2023 i 2024 roku oraz smartfonach Galaxy z rodziny S24. Trafiła też do Galaxy Z Flip5 i 4, Z Fold5 i 4, serii S23 i S22 i tabletów z serii Tab S9. Z jej możliwości korzystają także klimatyzatory, urządzenia medyczne oraz pamięci firmy Samsung.

Reklama

Jak sztuczna inteligencja wpływa na działania produktów w praktyce? „Lodówki z Klasą AI rozpoznają świeżość produktów spożywczych, zasugerują przepisy i automatycznie aktualizują listę zakupów, dzięki opcji AI Vision” - objaśnia Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Samsung.

Jednak to nie wszystko. W zależności od potrzeb można ułatwić sobie także inne życiowe czynności. Piekarniki z Klasą AI pozwolą na „inteligentne” gotowanie: rozpoznają rodzaj potrawy i dostosują parametry pieczenia, a także informują o jego zakończeniu, co pozwoli uniknąć przypalenia posiłku za sprawą AI Pro Cooking.

Łatwiejsze będzie także sprzątanie. Odkurzacze z Klasą AI automatycznie rozpoznają typ sprzątanej powierzchni i dostosują do niej moc działania, ominą przeszkody na podłodze i sprawią, że sprzątanie w nocy będzie możliwe.

Czytaj też

Oszczędność energii dzięki AI

Tryb AI Energy Mode w aplikacji SmartThings to z kolei oszczędność energii w domu: funkcja optymalizuje zużycie energii urządzeń w całym domu i uczy użytkownika dobrych nawyków.

Dla fanów filmów, seriali i dobrej jakości muzyki telewizory z Klasą AI wykorzystają sztuczną inteligencję do poprawy jakości obrazu, dźwięku i automatycznego dostosowywania ustawień do oglądanych treści. „Pierwsza generacja TV Samsung, która bazowała na algorytmach AI – seria Excellence Line – wykorzystywała układ Neural Quantum oparty o 20 sieci neuronowych. Obecnie najnowsza – Neural Quantum 8K Gen3 – obsługuje już 512 takich sieci” - tłumaczy Tomasz Chomicki.

Natomiast dla graczy przygotowano funkcję „Automatyczny tryb gry AI”, co zoptymalizuje jakość obrazu i dźwięku oraz zmniejszy opóźnienie sygnału, zapewniając lepsze wrażenia w korzystaniu ze sprzętu.

Czytaj też

Reklama

AI w smartfonach

Funkcje sztucznej inteligencji w oczywisty sposób dotyczą także smartfonów, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach CyberDefence24 między innymi w tym materiale oraz w tym tekście. Smartfony Galaxy AI oferują szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji, takich jak ułatwione wyszukiwanie online (Cirlcle to Search), tłumaczenie na żywo (Live Translate) czy edycję zdjęć z wykorzystaniem AI.

Wprowadzenie Klasy AI przez firmę Samsung to kolejny krok w stronę ekosystemu inteligentnego domu (Smart Home), by zapewnić użytkownikom komfort życia i korzystania z codziennych urządzeń.

Reklama

Sprzęty z Klasą AI są już dostępne w sprzedaży w Polsce. Ich zaletą, poza ułatwieniem i przyspieszeniem wykonywania codziennych czynności, jest także oszczędność pieniędzy, lepsza organizacja czasu pracy i wyższy komfort życia.

Klasa AI to przyszłość domowej elektroniki, o czym świadczy coraz większa popularność tego typu rozwiązań dla inteligentnego domu.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama