Reklama

Strefa Samsung

Nowy standard ochrony prywatności

Samsung Galaxy S24
Samsung Galaxy S24
Autor. Samsung

Bezpieczeństwo i poszanowanie prywatności to podstawa we współczesnym, zdigitalizowanym świecie. Każdy z nas oczekuje od producentów elektroniki najwyższych standardów w tym zakresie. Samsung robi coś więcej. 

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas ceni sobie prywatność. Samsung doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważnym obszarze z punktu widzenia użytkowników urządzeń mobilnych mówimy. Dlatego firma wychodzi z założenia, że konsumenci powinni wiedzieć, jak przetwarzane są ich dane. 

Dbanie o bezpieczeństwo i prywatność to dla na priorytet” – wskazuje na naszych łamach Tomasz Chomicki,dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Polska. Jak dodaje, Samsung chce, aby użytkownicy mieli pełną kontrolę nad swoimi urządzeniami, w tym znajdującymi się na nich danymi. Efekt?

Czytaj też

Reklama

Specjalny panel w urządzeniach Samsung

W produktach firmy znajdziemy specjalny „Panel bezpieczeństwa i prywatności”, który gwarantuje pełną kontrolę nad tym, co się dzieje z naszymi danym. To my decydujemy, kto je widzi oraz w jaki sposób są wykorzystywane. A wszystko w jednym miejscu, dzięki prostemu, przyjaznemu interfejsowi. Każdy może dopasować ustawienia do swoich preferencji. 

„Za pomocą panelu jesteśmy w stanie szybko sprawdzić dane pod kątem zagrożeń. Zobaczymy ich poziom bezpieczeństwa. Wyświetlone informacje są naprawdę czytelne” – podkreśla Tomasz Chomicki. 

Czytaj też

Reklama

Różne poziomy bezpieczeństwa

Gdy wejdziemy w: „Ustawienia”, a następnie: „Bezpieczeństwo i prywatność”, pojawią się różne opcje, umożliwiające zarządzanie potencjalnymi zagrożeniami. Jak wskazuje Samsung, „elementy na ekranie są uporządkowane według funkcji, które mogą mieć największy wpływ na bezpieczeństwo w internecie – takich jak ekran blokady, bezpieczeństwo konta, odszukiwanie utraconego urządzenia, bezpieczeństwo aplikacji i aktualizacje”. 

Oznaczenia kolorami, wskazują na poziom niebezpieczeństwa. Mowa o zielonym, żółtym i czerwonym. 

Czytaj też

Reklama

Zarządzaj uprawnieniami aplikacji

No dobrze, a co z aplikacjami, które przez długi czas zbierają dane, nawet jeśli z nich nie korzystamy? Samsung postanowił to rozwiązać, dzięki funkcji cofania uprawnień apkom po upływie określonego czasu. Takie rozwiązanie występuje w urządzeniach Galaxy. 

Co ważne, możemy w każdej chwili przywrócić uprawnienia aplikacjom. Wystarczy wejść w: „Menadżera uprawnień” i opcję: „Użycie uprawnień”.

Pierwsza z wymienionych opcji pokazuje informacje, które apki mogą uzyskać dostęp do danych, w tym lokalizacji, nagrań, zdjęć, a także w jakim momencie. Z kolei jeśli chodzi o „Użycie uprawnień” możemy zobaczyć, jakie uprawnienia ostatnio wykorzystywała dana aplikacja (np. w ciągu ostatniej doby czy tygodnia). 

Czytaj też

Specjalny alert

Z punktu widzenia bezpieczeństwa i prywatności ciekawą opcją jest wyświetlenie specjalnego alertu, gdy któraś z aplikacji pobierze coś ze schowka. Zwykle odbywa się to bez wiedzy użytkowników. Samsung mówi: „dość” i wdrożył rozwiązanie, demaskujące ukrytą działalność programów.

Wspomniany „Alert po otworzeniu schowka” można włączyć na urządzeniach Galaxy wchodząc w „Ustawienia”, następnie „Bezpieczeństwo i prywatność”, dalej: „Dodatkowa kontrola prywatności”.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama