Strefa Samsung
Bezpieczeństwo mobilne. Jak oddzielić to, co zawodowe od prywatnego?
Posiadanie jednego telefonu jako służbowy i prywatny? Niestety często prowadzi to do błędów, takich jak na przykład udostępnianie firmowych zdjęć za pośrednictwem prywatnego konta w mediach społecznościowych czy wysyłanie do znajomych wiadomości służbowych zamiast… do własnego szefa. Jak uniknąć tego typu wpadek?
Artykuł sponsorowany
Niedawne badanie BDG Studios/ OnePoll przeprowadzone na 1 tys. przedstawicieli Generacji Z w Stanach Zjednoczonych wykazało, że 61 proc. z nich przechowuje pliki służbowe na swoich prywatnych urządzeniach.
Choć z pewnością może to być wygodne rozwiązanie, ma niewiele wspólnego z cyberbezpieczeństwem i prywatnością. Może bowiem narazić użytkownika telefonu (a przede wszystkim jego dane) na ryzyko poważnego zagrożenia. „Wpadka” w pracy to w tym przypadku najmniejsze zło, konsekwencje mogą być znacznie gorsze.
Czytaj też
Dane firmowe a prywatne
W tym samym badaniu 22 proc. młodych przyznało, że wysłało swojemu współpracownikowi wiadomość, która była przeznaczona dla znajomego lub członka rodziny. Przypadki były naprawdę różne – od wysyłania „listy zakupów” – po niepochlebne opinie na temat innych osób, które nie były skierowane do nadawcy.
Co więcej, tylko 39 proc. ankietowanych wskazywało, że usuwa poufne dane firmowe ze swoich urządzeń osobistych (dokumenty służbowe czy np. informacje bankowe).
„Na szczęście istnieje funkcja Private Share na Samsung Galaxy, która umożliwia użytkownikom bezpieczne wysyłanie zdjęć, filmów czy plików poprzez ich szyfrowanie tak długo, jak tego chce nadawca” – tłumaczy Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Samsung Polska.
Czytaj też
Bezpieczne przechowanie danych
Jak wskazuje, dodatkowo funkcja Samsung Knox Vault , także pomaga w przechowywaniu danych przez cały czas, bez względu na to czy są to informacje osobiste, czy służbowe.
„Samsung Knox Vault izoluje najbardziej poufne informacje, takie jak kody PIN i hasła od reszty urządzenia, dzięki czemu użytkownik może czuć się bezpieczny przez cały czas, nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony” – zapewnia Tomasz Chomicki.
Więcej o zasadach zachowania prywatności pisaliśmy także na łamach CyberDefence24 w tym tekście , objaśniając dobre praktyki dotyczące udostępniania treści w mediach społecznościowych oraz zabezpieczania swojego telefonu.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany