Reklama

Strefa Samsung

Karta biometryczna. Bezpieczna płatność z Samsung

samsung karta
Działanie karty biometrycznej
Autor. Samsung

Samsung stworzył biometryczną kartę płatniczą, która może otworzyć nowe możliwości dla rynku ze względu na wydajność i bezpieczeństwo. Firma opracowała pojedynczy chip za pomocą integracji wielu technologii. Nadchodzi czas szybszych, bezpieczniejszych i łatwiejszych transakcji.

Reklama

Materiał sponsorowany

Układ scalony kart biometrycznych firmy Samsung to kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa, dzięki którym codzienne transakcje stają się lepiej chronione, a przy tym wygodniejsze. Nowy chip odpowiedzialny za ochronę odcisków palców właściciela karty został zwycięzcą w prestiżowym konkursie CES 2023 Best of Innovation Awards. Firma otrzymała nagrodę w kategorii cyberbezpieczeństwo i prywatność. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Karta biometryczna. Co to takiego?

Karta biometryczna to innowacyjne rozwiązanie oferujące bezpieczny i wygodny sposób uwierzytelniania transakcji za pomocą odcisku palca, zamiast – jak do tej pory – kodu PIN czy podpisu. W ten sposób zyskujemy czas, a sam proces autoryzacji płatności jest łatwiejszy. 

Ponadto, dodatkowa warstwa w łańcuchu bezpieczeństwa zmniejsza obawy związane z np. kradzieżą karty. To z kolei podnosi zaufanie i chęć dalszego korzystania z karty.

samsung karta
Karta biometryczna
Autor. Samsung

Czytaj też

Jak działa biometryczna karta?

Samsung wskazuje, że na każdej karcie biometrycznej firmy może znajdować się do trzech cyfrowych szablonów odcisków palców, a dane są bezpiecznie przechowywane na karcie. Podczas płatności np. w sklepie wystarczy włożyć kartę do terminala i przyłożyć palec w odpowiednie miejsce (jak na obrazku poniżej). 

Po przyłożeniu palca natychmiast przeprowadzany jest proces weryfikacji tożsamości, bez konieczności wpisywania kodu PIN. W przypadku zgodności transakcja dojdzie do skutku. 

Samsung podkreśla, że karta nie przekazuje sprzedawcy żadnych informacji biometrycznych. Skanuje odcisk palca i porównuje go z szablonami będącymi w jej bazie. Podczas autoryzacji np. płatności w sklepie, karta jedynie porównuje odciski w celu weryfikacji właściciela. 

„Szablony są zaszyfrowane i chronione przed nieautoryzowanym dostępem" – zaznacza firma.

samsung karta
Działanie karty biometrycznej
Autor. Samsung

Czytaj też

Walka z wykluczeniem

Wykluczenie finansowe jest zjawiskiem, z którym branża stara się walczyć. Karty biometryczne od Samsung mogą odegrać tutaj istotną rolę. Dlaczego?

Wynika to z faktu, że dzięki nim wiele osób z problemami (np. wadami wzroku) może bez kłopotów autoryzować transakcje. To wygodne, proste i bezpieczne rozwiązanie, które zastępuje inne formy weryfikacji płatności. 

Samsung znalazł rozwiązanie

Weryfikacja za pomocą biometrii jest dziedziną, która intensywnie się rozwija. W związku z tym zapotrzebowanie na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania rośnie. Do tej pory istotnym problemem we wprowadzeniu kart biometrycznych do mainstreamu było obniżenie kosztów produkcji przy równoczesnym zachowaniu wszystkich zaawansowanych zabezpieczeń. 

„Samsung znalazł rozwiązanie, które pozwala ograniczyć koszty, a przy tym nie rezygnować z funkcjonalności. Udało się to osiągnąć poprzez opracowanie pojedynczego chipa za pomocą integracji wielu technologii. Łączy on w sobie takie rozwiązania jak m.in. czytnik linii papilarnych, bezpieczny procesor czy specjalne oprogramowanie. Mówimy o pierwszym tego typu rozwiązaniu w branży" – wskazuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Polska.

samsung karta
Rozwiązania użyte w karcie biometrycznej Samsung.
Autor. Samsung

Samsung Biometric Card IC ułatwia bankom oraz innym instytucjom tworzenie i dystrybucję biometrycznych kart płatniczych. Nowe rozwiązanie firmy może otworzyć nowe możliwości dla rynku ze względu na wydajność i bezpieczeństwo.

YouTube cover video
Materiał Samsung o kartach biometrycznych
Reklama

Komentarze

    Reklama