Reklama

Social media

Twitter testuje funkcję edycji wpisów. Dla wybranych

Fot. Nathan Dumlao/ Unsplash/ Domena publiczna

Twitter zapowiedział, że użytkownicy będą mogli – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – edytować swoje wpisy. Z nowej funkcji skorzystają jedynie subskrybenci Twitter Blue, czyli płatnej wersji serwisu.

W swoim poście na oficjalnym blogu, kierownictwo Twittera zapowiedziało, że edycja tweetów jest na razie testowana wewnętrznie i zostanie rozszerzona na subskrybentów płatnej usługi Twitter Blue jeszcze w tym miesiącu.

Test najpierw obejmie użytkowników w Nowej Zelandii, a następnie w Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy przyjdzie czas na Polskę. Inni użytkownicy – spoza grupy testujących edycję – także będą mogli zobaczyć edytowane wpisy na platformie.

Co więcej, we wpisie na blogu zapowiedziano, że tweety będą mogły być zmieniane kilka razy przez maksymalnie 30 minut od publikacji. Będą oznaczane – ikoną, etykietą i sygnaturą czasową, by było wiadomo, że były modyfikowane, a inni użytkownicy mają mieć dostęp do historii ich edycji.

Platforma zapowiadała już w kwietniu, że testuje od roku funkcję edycji i że będzie ona dostępna dla osób, które zdecydują się zapłacić za dodatkowe opcje w serwisie.

Czytaj też

Co dalej z Twitterem?

Przypomnijmy, że sprawa przejęcia Twittera przez Elona Muska za 44 mld dolarów nadal pozostaje nierozstrzygnięta, a kwestią sporną była liczba botów na platformie.

Na proces mogą wpłynąć natomiast doniesienia ujawnione przez byłego menedżera Twittera – Petera „Mudge" Zatko, który oskarżył platformę o rażące zaniedbania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym materiale.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze