Reklama

Social media

Błąd Facebooka. Sam rozsyłał zaproszenia

Facebook wysyłał zaproszenia do znajomych
Problem z wysyłaniem zaproszeń do znajomych na Facebooku trwał ponad miesiąc
Autor. Solen Feyissa / Unspash

Część użytkowników Facebooka w ostatnich dniach otrzymała powiadomienie omyłkowym wysyłaniu zaproszeń do znajomych z ich konta. To nie pierwsza taka sytuacja.

Od 16 lutego do 24 marca Facebook sam wysyłał zaproszenia. Meta zaleca przejrzenie dziennika aktywności i sprawdzenie, czy padliśmy ofiarą tego błędu.

Facebook automatycznie wysłał zaproszenia do grona znajomych
Powiadomienie od Facebooka, które otrzymało część użytkowników
Autor. Facebook

Czytaj też

Reklama

Meta przeprasza

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie biuro prasowe Mety. Otrzymaliśmy odpowiedź:

„Niedawno naprawiliśmy błąd, który na krótko powodował błędne wysyłanie zaproszeń do znajomych na Facebooku. Teraz powiadamiamy o tym użytkowników, którzy mogli zostać dotknięci tą usterką. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Nie wiadomo, ilu użytkowników Facebooka dotyczył ten problem, ani jak często występował.

Czytaj też

Reklama

Błąd pojawił się kolejny raz

Podobny błąd miał już miejsce w maju 2023 roku. Facebook automatycznie wysyłał zaproszenia do znajomych. Wystarczyło wejść na czyiś profil.

W aktualnym przypadku zaproszenia mogły zostać wysłane do zupełnie obych i niepowiązanych osób, nie trzeba było wchodzić na ich profil.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama