Reklama

Polityka i prawo

Wojna z Rosją, wybory online, prezydencja w UE. Dokąd zmierza Polska?

polska sejm posiedzenie sejmu rp
Posiedzenie Sejmu RP.
Autor. Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu)/X

Wojna cybernetyczna z Rosją to fakt czy zabieg mający oddziaływać na naszą świadomość? Czy wybory przez internet mają w ogóle sens w Polsce? Co możemy ugrać w czasie prezydencji w UE? Przyglądamy się temu, co ważne.

W przestrzeni publicznej mówi się o cybernetycznej wojnie z Rosją. Wielokrotnie powtarzał to m.in. wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, przytaczając rosnącą z roku na rok liczbę incydentów. Pytanie, na ile retoryka przedstawiciela rządu jest uzasadniona, a na ile jego słowa są narzędziem oddziaływania na społeczeństwo?

Czytaj też

Reklama

Postanowiliśmy zająć się tematem i porozmawiać z Anną Streżyńską, Przewodniczącą Komitetu Technologii Kwantowych Krajowej Izby Gospodarczej oraz byłą minister cyfryzacji. Przed naszymi kamerami ekspertka komentuje narracje wicepremiera i politykę rządu. 

Nie mogliśmy też przejść obojętnie obok powracającej jak bumerang kwestii wyborów przez internet. Czy była minister cyfryzacji zdecydowałaby się na wprowadzenie takiego rozwiązania? 

A do tego sprawy związane prezydencją Polski w UE, usługą zastrzeż PESEL i znacznie więcej.

Materiał jest dostępny na naszym kanale YouTube (link) lub po kliknięciu w zdjęcie okładkowe.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama