Reklama

Polityka i prawo

Wiedeński fintech inwestuje w Krakowie 10 mln euro. Powstanie 300 nowych miejsc pracy

fot. peterscode / pixabay
fot. peterscode / pixabay

Wiedeński fintech Bitpanda ogłosił, że planuje zainwestować co najmniej 10 mln euro w Polsce, aby stworzyć światowej klasy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie. Ośrodek ma zatrudniać 300 osób.

"Inwestycja Bitpandy przyczyni się do rozwoju ekosystemu technologicznego w Polsce i stanowi ważny impuls dla lokalnej gospodarki w okresie pandemii" - czytamy w informacji przesłanej przez przedstawicieli firmy.

W tym tygodniu Bitpanda wprowadziła polską wersję językową swoich usług, ułatwiając lokalnym użytkownikom inwestowanie za pomocą platformy.

"Bitpanda specjalizuje się w przełamywaniu barier, które stają na drodze demokratyzacji inwestycji. Wyznaczamy kierunek rozwoju dla branży, więc musimy mieć pewność, że zatrudniamy najlepszych specjalistów we wszystkich obszarach naszej działalności. Stawiamy na rozwój prawdziwie innowacyjnych produktów, w ramach naszej działalności w różnych krajach Europy" - komentuje Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy. "Zlokalizowanie pierwszego Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że Centrum pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będa tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie."

"Chcemy coraz szybciej wprowadzać innowacje oraz mieć możliwość spojrzenia na nasze rozwiązania z nowej perspektywy. Ma to zasadnicze znaczenie w firmie, która rozwija się w takim tempie jak my, a jednocześnie chce pozostać skupiona na celu, jakim jest znoszenie barier na rynku finansowym. Jestem przekonany, że będziemy w stanie przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z całego regionu, w tym deweloperów backend, inżynierów zajmujących się m.in. uczeniem maszynowym, QA, właścicieli produktów, czy Scrum masterów” - mówi Christian Trummer, współzałożyciel i CTO Bitpandy.

"Inwestycja w Centrum Technologii i Innowacji przyczyni się do dalszej ekspansji neobrokera. To posunięcie było możliwe dzięki zrealizowaniu przez Bitpandę we wrześniu 2020 roku rundy finansowania serii A o wartości 52 milionów dolarów, przy udziale Valar Ventures Petera Thiela i innych renomowanych inwestorów z branży fintech, takich jak Speedinvest. Ta największa runda finansowania Serii A w Europie w tym roku umieściła Bitpandę w czołówce firm z branży fintech" - informuje firma.

Bitpanda została uruchomiona w 2014 roku. Stanowi ona platformę handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów inwestujących w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe. Jak podkreśla firma, Bitpanda ma obecnie 1,2 mln użytkowników i Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów.

Na podstawie informacji prasowej Bitpanda

image
Oferta sklepu Defence24

Komentarze