Reklama

Polityka i prawo

Wiceszef MSZ: pracujemy nad integracją i prezentacją polskiej oferty technologicznej

Fot. Leif Hellmann/pixy.org/CC0
Fot. Leif Hellmann/pixy.org/CC0

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje obecnie nad integracją i prezentacją polskiej oferty technologicznej w sektorach takich jak m.in. gospodarka wodna, cyberbezpiezeństwo, czy FinTech - podkreślił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, podczas wideokonferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Wideokonferencja zorganizowana została w czwartek przez KIG w cyklu Spotkania dyplomatyczne w Krajowej Izbie Gospodarczej: powrót na rynki zagraniczne. Obok wiceszefa MSZ gośćmi spotkania byli również wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

MSZ poinformowało w komunikacie, że wiceminister Jabłoński zaprezentował najważniejsze przedsięwzięcia zrealizowane przez resort dyplomacji w obszarze dyplomacji ekonomicznej i wskazał, że resort pracuje obecnie nad integracją i prezentacją polskiej oferty technologicznej w takich sektorach, jak gospodarka wodna, inteligentne miasta, drony, cyberbezpieczeństwo, czy FinTech.

Wiceszef MSZ zapewnił - jak dodano w komunikacie - że resort podejmuje działania wspierające polski biznes i wspiera eksporterów.

Jabłoński zapowiedział, że resort przygotuje wkrótce dodatkowe narzędzia, ułatwiające polskim firmom udział w przetargach organizacji międzynarodowych.

Jak poinformował MSZ w wideokonferencji uczestniczyli przedstawiciele pionów ekonomiczno-handlowych ambasad państw obcych akredytowanych w Polsce oraz zainteresowani ekspansją zagraniczną polscy przedsiębiorcy.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama