Reklama

Polityka i prawo

Wartość Bitcoina spada

Fot. Allanlau2000/Pixbay
Fot. Allanlau2000/Pixbay

Bitcoin stracił ponad połowę wartości w stosunku do cen z grudnia 2017 roku. Obecnie cena jednego tokena wynosi około 7,2 tys. dolarów. Rok do roku wartość bitcoina wzrosła jednak o 150 proc. - poinformował w poniedziałek serwis Ars Technica.

W ubiegłym roku w tym samym czasie za jeden token tej kryptowaluty było trzeba zapłacić 2,8 tys. dolarów.

Ars Technica zwraca uwagę, że duże wahania w cenie bitcoina nie zniechęcają osób zainteresowanych jej pozyskiwaniem, a zapotrzebowanie na infrastrukturę pozwalającą na robienie tego na dużą skalę utrzymuje się na stale wysokim poziomie. Dotyczy to zwłaszcza obszarów charakteryzujących się chłodnym klimatem i relatywnie niskimi cenami energii elektrycznej - zauważa serwis.

Ars Technica informuje, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w regionie Quebecu w Kanadzie jest tak duże, że lokalne władze postanowiły tymczasowo wstrzymać zezwolenia na podłączenie do sieci energetycznej, o które wnoszą firmy zajmujące się pozyskiwaniem kryptowalut na dużą skalę.

Prezes elektrowni Hydro-Quebec Eric Filion docenia jednak rolę biznesu związanego z pozyskiwaniem kryptowalut - odnosząc się do sprawy stwierdził, że współpraca z tego rodzaju przedsiębiorstwami może w przyszłości "wyznaczyć ciekawy kierunek" dla jego elektrowni. Zaznaczył jednak, że "niezbędne jest wypracowanie reguł, które zagwarantują naszym klientom, że współpraca z przemysłem kryptowalutowym nie będzie się dla nich wiązała ze wzrostem cen". 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama