Polityka i prawo
Trwa nabór do programu wsparcia startupów w obszarze cyberbezpieczeństwa
Do końca marca trwa nabór do kolejnej edycji programu wsparcia startupów w obszarze cyberbezpieczeństwa w Samsung Inkubator w Lublinie. W trakcie trwania programu eksperci NASK przeprowadzą specjalistyczne warsztaty, poświęcone technicznym, prawnym i społecznym aspektom bezpieczeństwa w sieci.
Warsztaty NASK będą skierowane do studentów i wykładowców kierunków technicznych, ale też społecznych i politycznych.
Samsung Inkubator zaprasza startupy z województwa lubelskiego, które mają pomysły na innowacyjne rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie technologiczne i merytoryczne oraz pomoc w pozyskiwaniu inwestorów. Miejsce jest otwarte dla lokalnej społeczności; organizowanych jest wiele wydarzeń wokół tematyki innowacji i kompetencji przyszłości.
Firma zwraca uwagę na fakt, że cyberbezpieczeństwo stało się jedną z najbardziej kluczowych kwestii, mającą realny wpływ na różne aspekty życia codziennego. Jednak w trakcie badań ankietowych, przeprowadzonych przez Polski Instytut Cyberbezpieczeństwa tylko 6% respondentów przyznało, że wyposaża swoje telefony w ochronę przed wirusami czy włamaniem. Z badań opracowanych przez Samsung w Polsce wynika również, że mniej niż połowa ankietowanych używa rozwiązań do szyfrowania danych w urządzeniach mobilnych, co w znaczący sposób poprawiłoby obszar cyberbezpieczeństwa w telefonie lub tablecie. Z kolei raport CERT Polska „Krajobraz bezpieczeństwa polskiego Internetu” za rok 2018 zwraca uwagę, że: „Rośnie liczba złośliwych aplikacji dla urządzeń mobilnych, przede wszystkim z systemem Android. Wiele z nich, między innymi podszywających się pod legalne aplikacje finansowe, dostępnych było do pobrania w oficjalnym sklepie”. Bardzo niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, że ich smartfony są narażone na utratę danych wrażliwych.
Inkubator w Lublinie to nie tylko bezpłatna przestrzeń dla startupów, wyposażona w najnowsze technologie firmy założycielskiej. Inkubator wyróżnia także to, że młodzi innowatorzy otrzymują wsparcie technologiczne i merytoryczne na każdym etapie rozwoju. W trakcie prac nad prototypem, startupy mogą liczyć na pomoc ekspertów z działu R&D firmy Samsung. Dzięki temu, utalentowani przedsiębiorcy mają szansę na zdobycie cennego doświadczenia oraz poszerzanie wiedzy specjalistycznej. Wybrane do inkubacji startupy wezmą udział w intensywnych szkoleniach z dziedzin związanych z technologią czy marketingiem. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie finansowe od firmy Samsung, przy zachowaniu pełni praw do swoich koncepcji. Samsung Inkubator przygotowuje także przedsiębiorców do prezentacji swoich prototypów przed inwestorami finansowymi i strategicznymi.
Samsung Inkubator jest dostępny nie tylko dla młodych innowatorów, lecz także dla lokalnej społeczności. W ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i podnoszenia kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa, w Inkubatorze planowany jest szereg działań przeznaczonych dla mieszkańców Lublina i okolic, takich jak warsztaty z przedsiębiorczości, zajęcia familijne o nowych technologiach czy inne. W ramach tej oferty przeprowadzone będą warsztaty eksperckie NASK.
Zgłoszenia można nadsyłać do końca marca, korzystając z formularza dostępnego na stronie https://startupinkubator.pl/lu/aplikuj. Partnerami lubelskiej inwestycji są NASK, Politechnika Lubelska, HugeTech oraz miasto Lublin.
Informacja prasowa NASK
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany