Reklama

Polityka i prawo

Strategia półprzewodnikowa. Resort cyfryzacji zapowiada dokument

Wycofanie się Intela z inwestycji w Polsce skłoniło Ministerstwo Cyfryzacji do podjęcia kroków co do przyszłych inwestycji. Polska ma mieć swoją politykę półprzewodnikową.
Wycofanie się Intela z inwestycji w Polsce skłoniło Ministerstwo Cyfryzacji do podjęcia kroków co do przyszłych inwestycji. Polska ma mieć swoją politykę półprzewodnikową.
Autor. Dan Williams/Pixabay

Wstrzymanie inwestycji Intela w Polsce skłoniło rząd do przemyślenia nowych możliwości. Resort cyfryzacji poinformował, że w środę 25 września miało miejsce spotkanie w tej sprawie; zapowiedziano również powstanie polskiej strategii półprzewodnikowej.

Minęły dwa tygodnie od ogłoszenia przez Ministerstwo Cyfryzacji, że Komisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie inwestycji Intela w Polsce. Zaledwie trzy dni później pojawiła się informacja, że amerykański gigant wycofał się z zapowiadanego przedsięwzięcia, które miało być realizowane pod Wrocławiem. Opisywaliśmy te wydarzenia na naszych łamach.

Czytaj też

Reklama

Intel się wycofuje, plany nakreślane na nowo

Problemy związane z decyzją Intela spowodowały zmiany dotyczące planów w kwestii inwestycji półprzewodnikowych w Polsce. Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, w środę 25 września odbyło się spotkanie poświęcone tej kwestii oraz możliwościom inwestycyjnym w tej dziedzinie.

W trakcie spotkania stwierdzono konieczność posiadania przez Polskę szerokich planów inwestycyjnych dotyczących półprzewodników. Według deklaracji resortu, w najbliższych miesiącach ma zostać zaktualizowana uchwała w sprawie Krajowych Ram Wspierania Strategicznych Inwestycji Półprzewodnikowych.

Czytaj też

Reklama

Będzie strategia półprzewodnikowa

Co istotne, efektem aktualizacji uchwały ma być powstanie polskiej polityki półprzewodnikowej pod koordynacją Ministerstwa Cyfryzacji. Ma ona ma być istotnym punktem odniesienia w celu wzmacniania pozycji Polski jako miejsca realizacji nowych inwestycji. Dokument ma również wskazywać kluczowe obszary rozwoju i inwestycji tego sektora.

Jak przekazało Ministerstwo Cyfryzacji, w dalszych działaniach przy nowych inwestycjach ma pomóc doświadczenie, które zebrano podczas prenotyfikacji z Komisją Europejską.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama