Polityka i prawo
Sasin: Polski Cyfrowy Operator Logistyczny da impuls do rozwoju gospodarczego
Polski Cyfrowy Operator Logistyczny, czyli platforma tworzona przez Giełdę Papierów Wartościowych, ułatwi współpracę na linii: administracja, spółki Skarbu Państwa i podmioty prywatne. Rozwiązanie to da impuls do rozwoju gospodarczego - podkreślił wicepremier i szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin.
Sasin wziął w środę udział w podpisaniu listów intencyjnych pomiędzy Giełdą Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Krajową Administracją Skarbową. Instytucje te będą współpracować przy budowie Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego (PCOL).
Wicepremier podkreślił podczas ceremonii, że gospodarka, która została poszkodowana przez pandemię i wprowadzone w związku z nią obostrzenia, potrzebuje „nowego impulsu, nowej nadziei na przyszłość”.
Zwrócił uwagę, że to spółki Skarbu Państwa, jako największe podmioty gospodarcze działające na polskim rynku, mogą stać się kołem zamachowym wzrostu gospodarczego, jednak aby to nastąpiło potrzebna jest współpraca podmiotów gospodarczych między sobą, współpraca z administracją państwową, ale również z sektorem prywatnym.
„Ważnym elementem tej współpracy jest tworzenie platform dla tej współpracy i stworzenia takiej platformy podjęła się Giełda Papierów Wartościowych” - podkreślił.
Jak mówił, wymiana informacji pomiędzy podmiotami działającymi na rynku jest niezbędnym elementem do tego, aby gospodarka mogła dobrze funkcjonować.
„Te działania, które GPW podjęła, to jest również odpowiedź na działania podmiotów zagranicznych, które tego typu rozwiązania, funkcjonujące już w innych krajach europejskich, chciały implementować na rynek polski. Można powiedzieć, że te działania GPW ubiegła, wychodząc z inicjatywą stworzenia Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego” - powiedział.
Zaznaczył, że inicjatywa jest wstępem, aby również inne podmioty gospodarcze, a także również podmioty reprezentujące administrację państwową stawały się partnerami i dały impuls rozwojowy dla całej gospodarki.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany