Reklama

Polityka i prawo

Przyszłość wojska. „Młodzi będą kreować naszą rzeczywistość”

dkwoc
Autor. DKWOC/www.wojsko-polskie.pl/woc

„Zachęcamy (…), by młodzi ludzie wchodzili w skład Wojska Polskiego” - wskazał po spotkaniu Rady ds. Młodzieży Łukasz Rzepecki, doradca Prezydenta RP. Dowódca cyberwojsk gen. bryg. Karol Molenda dodał, że młodzi, pomysłowi Polacy, to przyszłość kraju, dlatego trzeba podnosić ich świadomość w zakresie bezpieczeństwa.

Reklama

W czwartek odbyło się posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Młodzieży. Uczestniczyli w nim m.in. gen. bryg. Karol Molenda (Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni), Michał Wiśniewski (podsekretarz stanu w MON), Janusz Cieszyński (sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa), Łukasz Rzepecki (doradca Prezydenta RP) oraz dr Bartosz Straszak (Collegium Humanum). Ponadto, w spotkaniu brali udział członkowie NASK-u.

Reklama
Niebezpieczeństwo może dotknąć każdego z nas. O tzw. higienę w sieci trzeba dbać każdego dnia.
Łukasz Rzepecki, doradca Prezydenta RP
Reklama

Czytaj też

Niebezpieczeństwo może dotknąć każdego

W trakcie rozmów poruszono kwestie związane z obecnością młodych użytkowników w sieci. Skupiono się przede wszystkim na cyberbezpieczeństwie i przeciwdziałaniu zagrożeniom. Wynika to z faktu, że cyberprzestępcy cały czas szukają nowych sposobów na osiąganie swoich celów i podczas działań uciekają się do m.in. destabilizacji środowiska młodzieży.

Ponadto, omówiono zagrożenia związane z dezinformacją i patostreamingiem.

Zachęcamy młode osoby, ale także i osoby starsze, które korzystają na co dzień ze smartfonów, tabletów, czy social mediów, aby dbały o siebie, pilnowały swoich urządzeń mobilnych, aby dokonywały częstych aktualizacji oprogramowania (...). Niebezpieczeństwo może dotknąć każdego z nas i o tzw. higienę w sieci trzeba dbać każdego dnia.
Łukasz Rzepecki, doradca Prezydenta RP

Łukasz Rzepecki przekazał, że członkowie prezydenckiej Rady ds. Młodzieży planują, razem z organizacjami młodzieżowymi, wdrażanie zaleceń przedstawionych podczas spotkania.

Czytaj też

Służba obronie RP

„Zachęcamy również, by młodzi ludzie wchodzili w skład Wojska Polskiego, żeby wchodzili w struktury cyberbezpieczeństwa, żeby zapisywali się do wojskowych liceów o profilu informatycznym” – stwierdził doradca Prezydenta RP.

Zaznaczył, że „z jednej strony jest to dobra i godna praca, a z drugiej strony i przede wszystkim jest to praca, która ma służyć obronie Rzeczypospolitej w sieci”.

Gen. bryg. Karol Molenda docenił wartośc spotkania w ramach prezydenckiej rady. Jego zdaniem to szczególnie istotne, aby skupić się na młodych, ponieważ to w ich rękach niedługo będzie przyszłość naszego kraju.

„To właśnie tacy młodzi, pomysłowi ludzie będą w przyszłości kreować naszą rzeczywistość i ważne, by podnosić ich świadomość w zakresie bezpieczeństwa” - podkreślił generał.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze