Reklama

Polityka i prawo

Próba wyłudzenia danych. Alert dla użytkowników WP Poczty

Fot. kirstyfields/Pixabay
Fot. kirstyfields/Pixabay

Do użytkowników skrzynek e-mail Wirtualnej Polski (WP) wysyłane są fałszywe wiadomości SMS, które ostrzegają przed blokadą konta i nakłaniają do zalogowania się na stronę, przypominającą witrynę logowania WP Poczty.

W specjalnym komunikacie Zespół WP Poczty zapewnia, że nie jest nadawcą tych wiadomości, a rozsyłane SMS-y są  próba wyłudzenia danych. Jednocześnie przedstawiciele WP gwarantują, że wszystkie dane są bezpieczne, a baza numerów nie została wygenerowana na podstawie informacji zawartych w profilu kont naszych Użytkowników. Wiadomości SMS trafiają na losowe numery, również do osób, które nie maja konta w usłudze WP Poczta.

Administratorzy Wirtualnej Polski i o2.pl nigdy nie wysyłają wiadomości z prośbą o podanie wrażliwych informacji swoich Użytkowników (np. login lub hasło) tym kanałem, jak również nie są prowadzone przez nas żadne kampanie SMS.

W razie dodatkowych pytań należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie: https://pomoc.wp.pl.

Źródło: Zespół WP Poczty

Komentarze