Reklama

Polityka i prawo

MC: Musimy połączyć siły, aby walczyć z cyberprzemocą

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Wielkopolski Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży został powołany. W jego inauguracyjnym posiedzeniu wziął udział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Spotkanie odbyło się 11 lutego, czyli w Dniu Bezpiecznego Internetu.

„Poprzez spotkania w kolejnych województwach odpowiadamy na potrzebę koordynowania działań w zakresie bezpieczeństwa w sieci. To także świetna okazja, by przypomnieć o tym, że warto być ostrożnym w sieci nie tylko tego jednego dnia – w Dzień Bezpiecznego Internetu – ale stale” – powiedział przedstawiciel resortu cyfryzacji.

Wtorkowe spotkanie było kolejnym z serii wojewódzkich spotkań wiceministra cyfryzacji. Wcześniej spotkał się z młodzieżą i władzami m.in. Łodzi, Lublina, Wrocławia, Katowic i Kielc.

Podczas swojego przemówienia Adam Andruszkiewicz podkreślił, że warto rozmawiać z młodymi ludźmi o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ to oni spędzają online najwięcej czasu i to ich w największej mierze dotyczą też obecne w Internecie ryzyka. Jak zauważył wiceminister, młodzi ludzie mają też często najlepsze pomysły na rozwiązanie takich problemów. 

W powołanym przez wielkopolskiego wojewodę zespole ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży znalazło się 14 osób. To m.in. przedstawiciele oświaty, policji, pedagodzy oraz eksperci z zakresu nowych technologii. We wtorek, z rąk wojewody Łukasza Mikołajczyka, odebrali akty powołania. Zespół zajmie się m.in. tworzeniem scenariuszy lekcji dla nauczycieli, organizacją akcji profilaktycznych. Ważnym elementem będą działania dotyczące bezpieczeństwa w internecie.  

Powinniśmy łączyć siły ku temu, aby zapobiegać narażaniu młodzieży na takie negatywne zjawiska jak patostreaming, czy cyberprzemoc – zanaczył wiceminister Adam  Andruszkiewicz. – Musimy też pamiętać i uświadamiać, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Na hejt trzeba reagować, a sprawcy przemocy w sieci powinni ponosić konsekwencje - dodał.

Wiceminister cyfryzacji przypomniał, że od kilku miesięcy Ministerstwo Cyfryzacji wraz z NASK realizuje kampanię „Nie zagub dziecka w sieci”.

Chcemy, aby nasze działania docierały do wszystkich grup wiekowych. I takie podejmujemy. Edukujemy, informujemy, przypominamy, wskazujemy rozwiązania – podsumował wątek wiceszef resortu cyfryzacji.

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji 

Reklama

Komentarze

    Reklama