Reklama

Polityka i prawo

Google usunął reklamy z przesłuchaniami białoruskich więźniów politycznych

fot.  Andrew Keymaster/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Andrew Keymaster/ Unsplash/ Domena publiczna

Google usunął reklamy z nagraniami przesłuchań białoruskich więźniów politycznych, o co zabiegała liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Poinformowano o tym na jej kanale w Telegramie.

Cichanouska 21 grudnia skierowała do dyrektora wykonawczego Google list na prośbę członków opozycyjnej Rady Koordynacyjnej i rodzin więźniów politycznych, w którym zwróciła uwagę na systematyczne nadużywanie przez reżim białoruski serwisu YouTube. Wspomniała o ponad 40 reklamach zawierających nagrania z przesłuchań, podkreślając, że zeznania pod przymusem są kwalifikowane jako tortura w świetle konwencji ONZ przeciw torturom.

Czytaj też

W odpowiedzi na list Cichanouskiej wiceprezes Google Karan Bhatia poinformował, że wszystkie wymienione reklamy usunięto, a konta, na których były zamieszczone, nie będą już mogły publikować podobnych treści.

Czytaj też

Bhatia zaproponował także zorganizowanie spotkania przedstawicieli Google i biura Cichanouskiej, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama