Reklama

Social media

Wykryto setki kont w social mediach wspierających nielegalną migrację z Białorusi

Fot. Europol (@Europol)/Twitter

W wyniku zakrojonej na szeroką skalę akcji Europolu namierzono 455 kont w mediach społecznościowych ułatwiających nielegalną migrację z Białorusi do UE. Na kontach tych umieszczano reklamy fałszywych dokumentów tożsamości, wiz oraz nielegalnych usług transportowych.

Jak poinformowała w poniedziałek w oświadczeniu policyjna agencja UE, przeprowadzoną 16 grudnia akcję koordynowały wchodzące w skład Europolu Europejskie Centrum ds. Przemytu Migrantów (EMSC) wraz z Jednostką ds. Przekazów w Internecie Unii Europejskiej (EU IRU), działającą w ramach Europejskiego Centrum Zwalczania Terroryzmu (ECTC).

W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii oraz Niemiec.

Czytaj też

"Białoruska trasa migracyjna jest intensywnie reklamowana w mediach społecznościowych i za pomocą komunikatorów, co stanowi istotny czynnik przyciągający. Niewłaściwe korzystanie z platform doprowadziło do znacznego wzrostu nielegalnych przekroczeń granic z UE" - napisano w oświadczeniu.

Po zidentyfikowaniu konta zostały skierowane do dostawców usług internetowych z prośbą o sprawdzenie ich pod względem zgodności z warunkami świadczenia usług.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP

Komentarze