Reklama

Polityka i prawo

5G. UKE przedstawia uczestników aukcji

Autor. hello_world_2022/Pixabay

Cztery podmioty zgłosiły się do uczestnictwa w aukcji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6GHz. Tym samym potwierdziły się doniesienia CyberDefence24.

Reklama

Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia dotyczące podmiotów, które zdecydowały się wziąć udział w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości pasma 3,6-3,8 GHz . W gronie zaprezentowanych dziś przez UKE operatorów jest: P4, Polkomtel, Orange Polska oraz T-Mobile Polska.

Reklama

We wtorek rzecznicy wszystkich wymienionych podmiotów potwierdzili nam zgłoszenie do aukcji.

Harmonogram działań

Zgłaszanie ofert zakończyło się 8 sierpnia o godzinie 15. Przedmiotem aukcji 5G są 4 bloki po 100 MHz, każdy za 450 mln zł. Oznacza to, że do budżetu państwa najprawdopodobniej trafi ok. 1,8 mld zł z tego tytułu. Jak informowało UKE, aukcja potrwa 150 dni. .

Reklama

Czytaj też

Sieć 5G w Polsce

Sieć telekomunikacyjna piątej generacji to standard telekomunikacyjny, który ma umożliwiać nawet 100-krotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do sieci 4G.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama