Reklama

Polityka i prawo

5G w Polsce. Główni operatorzy złożyli oferty

Autor. Baatcheet Films/Unsplash

W środę Urząd Komunikacji Elektronicznej poda do publicznej wiadomości nazwy wszystkich firm, które zdecydowały się wziąć w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości pasma 3,6-3,8 GHz. Nasza redakcja ustaliła, że główni operatorzy zdecydowali się na zgłoszenie swoich wstępnych ofert.

Reklama

Pod koniec lipca UKE przewidywało, że w gronie podmiotów, które zgłoszą się do rzeczonej aukcji znajdą się czterej operatorzy (T-Mobile, Polkomtel, P4 i Orange Polska). Zapytaliśmy przedstawicieli tych firm, czy rzeczywiście zgłosili swoje uczestnictwo w aukcji.

Reklama

Rzecznicy T-Mobile, Polkomtel, Orange Polska oraz P4 (Play) potwierdzili zgodnie swój udział w aukcji. Od ostatniej z wymienonych firmy dostaliśmy dodatkową informację, z której wynika, że firma zgłosiła się do aukcji 31 lipca br.

Sama aukcja – jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej – potrwa 150 dni. Ze względów bezpieczeństwa postępowanie zostało zgłoszone do objęcia ochroną antykorupcyjną przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście. )

Reklama

Czytaj też

Sieć 5G w Polsce

Sieć telekomunikacyjna piątej generacji to standard telekomunikacyjny, który ma umożliwiać nawet 100-krotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do sieci 4G.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama