Reklama

Armia i Służby

Konsorcjum technologiczne stworzyło bazę ekstremistycznych obrazów

Fot. Ibrahim.ID/Wikipedia Common/CC 4.0
Fot. Ibrahim.ID/Wikipedia Common/CC 4.0

Baza danych służąca do zwalczania ekstremizmu zawiera już ponad 40 tys. nagrań i obrazów - ogłosiło w poniedziałek konsorcjum firm technologicznych zrzeszające m.in. Facebooka, Google i Twittera.

Zgromadzone materiały są wykorzystywane do szkolenia algorytmów, które rozpoznają podobne obrazy i nagrania, a także usuwają je z sieci lub nawet zapobiegają ich zamieszczaniu i rozpowszechnianiu. Bazę prowadzi powołane w czerwcu 2017 roku pod naciskiem rządów USA i krajów europejskich po fali zamachów konsorcjum Global Internet Forum to Counter Terrorism (GIFCT).

Czytaj więcej: Nowe narzędzia do walki z propagandą terrorystów w sieci

W skład konsorcjum wchodzi już 68 firm technologicznych. Ostatnio dołączyły do niej Ask.fm, Instagram, Snap, LinkedIn, Cloudinary, Justpaste.it oraz Oath. Tym samym udało się przekroczyć zakładany na ten rok cel, jakim było zrzeszenie w ramach GIFCT 50 firm - oświadczyli w poniedziałek przedstawiciele grupy. W jej ramach firmy współpracują ze specjalistami do walki z terroryzmem, a także prowadzą badania i wymieniają się rozwiązaniami umożliwiającymi usuwanie ektremistycznych treści.

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama