Reklama

Niektóre kraje jak Wielka Brytania właśnie teraz ogłaszają nabór do drużyn reprezentujących kraj podczas zawodów, wcześniej jednak odbędą się krajowe mistrzostwa wybierające najlepszy zespół.

Niektóre tak jak Szwajcaria prowadzą nabór za pomocą wewnątrzkrajowych zawodów online, przedstawiciele krajowi zostaną dopiero wybrani spośród najlepszych. W reszcie krajów wybrów zawodników odbywa się podobnie, czasami są to wcześniejsze zawody online zakończone krajowymi mistrzostwami, czasami tylko mistrzostwa podczas, których zostają wyłonieni reprezentanci.

Jedną z przewidywanych nagród dla wszystkich reprezentantów drużyn podczas finału może być praca w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Same międzynarodowe mistrzostwa powstały na bazie i w oparciu o krajowe edycje odbywające się we wcześniejszych latach. Pomysłodawcą całej imprezy jest Swiss Cyber Storm, które od 2013 urządza podobne zawody na terenie Szwajcarii.

W tym roku sposób przeprowadzenia samych mistrzostw ma wyglądać podobnie jak w roku 2015. Ocena zostanie podzielona na część techniczną – m.in. zawody Capture The Flag (CTF), jest także szansa na pojawienie się elementu obecnego podczas poprzedniej edycji. Ten tryb to tzw. atak-obrona podczas którego każda drużyna musi jednocześnie atakować obce sieci jak i bronić swoich zasobów.

Cześć merytoryczną, która była ważna w kontekście oceny była prezentacja o rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa. O wygranej lub przegranej decyduję łączna suma punktów uzyskana podczas obu dyscyplin. Taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, drużyna z Niemiec prowadziła po części technicznej, Austria była na 3 miejscu zaraz za Szwajcarią. Jednak po dobrej prezentacji to właśnie Austria wygrała całe zawody.

Czytaj też: Facebook udostępnia platformę do turnieju Capture The Flag

Reklama
Reklama

Komentarze