Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Szpiegostwo technologiczne. Tajwan ustala karę więzienia do 12 lat

Fot. Sergiu Nista/unsplash.com
Fot. Sergiu Nista/unsplash.com

Tajwański parlament zdecydował, że szpiegostwo gospodarcze będzie uznawane za przestępstwo zagrożone karą do 12 lat więzienia. To efekt chęci wzmocnienia ochrony krytycznego dla nich przemysłu półprzewodników.

Reklama

Dla Tajwanu poważnym problemem są wycieki informacji dotyczące przemysłu półprzewodnikowego. Za wykradanie danych w tym zakresie grozi 12 lat więzienia, a decyzja o zaostrzeniu kar za cyberszpiegostwo jest związana m.in. z wyciekami w sprawie tamtejszych technologii do Chin, gdzie znajdują się kluczowe ogniwa globalnych łańcuchów dostaw technologii, takich jak Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. – podaje Nikkei Asia.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie narodowym zakłada, że nielegalne transfery kluczowych technologii będą zagrożone karą co najmniej pięciu lat pozbawienia wolności i grzywną w wysokości do 100 milionów dolarów tajwańskich (tj. 3,36 mln dolarów). Jeśli zyski ze szpiegostwa przekroczą tę liczbę, przestępcy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 2 do 10 razy większą niż ich zarobek. Próby szpiegostwa także mają być karalne.

Do tej pory tylko firmy były odpowiedzialne za zidentyfikowanie przypadków naruszeń, a w praktyce sprawcy byli rzadko karani.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama