Cyberbezpieczeństwo
PSG celem hakerów
Nie było łatwo zdobyć bilety na mecz PSG-Barcelona. Ogromne zainteresowanie to nie jedyna przeszkoda, która czekała na fanów paryskiego klubu.
W minioną środę (tj. 10 kwietnia br.) kibice francuskiego Paris Saint-Germain przeżyli prawdziwy rollercoaster. W hitowym starciu z Barceloną Roberta Lewandowskiego zobaczyli 5 goli, lecz po ostatnim gwizdku sędziego nie mieli powodów do świętowania.
Piłkarze PSG przegrali na własnym stadionie z Dumą Katalonii 2:3, pomimo że na początku drugiej połowy prowadzili 2:1. To był pierwszy mecz w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Rewanż w Barcelonie już we wtorek 16 kwietnia o godz. 21:00.
Czytaj też
Bilety na mecz PSG-Barcelona
Aby zdobyć bilet na mecz w Paryżu kibice musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszystko z powodu awarii systemu, która miała miejsce w połowie marca, czyli w momencie, kiedy ruszyła sprzedaż wejściówek na pierwsze hitowe starcie z klubem Lewnadowskiego.
Jak podaje serwis Numerama, tylko 19 marca miało miejsca kilka przerw w pracy systemu. Osoby, które chciały nabyć bilet, po np. wybraniu miejsca, otrzymywały komunikat, że zostały zablokowane. To wywołało falę emocjonalnych komentarzy w mediach społecznościowych.
PSG celem hakerów
Problemy były związane z próbami przeprowadzenia ataku hakerskiego na infrastrukturę PSG. Francuski klub 8 kwietnia rozesłał do kibiców komunikat. Do jego treści dotarł serwis Numerama.
Władze Paris Saint-Germain tłumaczą, że dział odpowiedzialny za infrastrukturę informatyczną został zawiadomiony o „nietypowych próbach dostępu do systemu sprzedaży biletów”. Specjaliści wykryli podatność, która wciągu kolejnych 24 godzin miała zostać zlikwidowana.
Atak na PSG. Co z danymi?
PSG podkreśla, że jak na razie nie ma żadnych dowodów wskazujących na to, aby osoby z zewnątrz pozyskały dane znajdujące się w bazach klubu. Potencjalnie sprawa może dotyczyć takich informacji jak imiona i nazwiska, adresy, numery telefonów, daty urodzenia czy historia ostatnich biletów.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany