Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Politechnika Świętokrzyska będzie kształciła specjalistów cyberbezpieczeństwa

Politechnika Świętokrzyska oraz IBM Polska chcą uruchomić specjalność, a następnie studia na kierunku cyberbezpieczeństwo. „Jestem pewien, że korzyści z podpisanej dzisiaj umowy będą czerpać przede wszystkim studenci” - wskazał rektor uczelni prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba.

Reklama

"Na początek studenci i wykładowcy otrzymają bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i certyfikowanych szkoleń uznawanych na całym świecie. Eksperci z IBM włączą się w modyfikację programów studiów i zasilą kadry dydaktyczne uczelni" - informuje Politechnika Świętokrzyska. Na podstawie podpisanego porozumienia placówka ma zostać włączona do programu IBM Skills Academy.

Reklama
Niezmiernie się cieszę, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej dzisiaj umowy będą czerpać przede wszystkim studenci.
prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej
Reklama
Autor. Politechnika Świętokrzyska/tu.kielce.pl

Czytaj też

Porozumienie ma przyczynić się do rozwijania umiejętności i programów nauczania. "Zgodnie z porozumieniem współpraca będzie skoncentrowana przede wszystkim na obszarach cyberbezpieczeństwa, ale również sztucznej inteligencji, analityki danych, zastosowania chmury, blockchain czy komputerów kwantowych" - tłumaczy uczelnia.

Czytaj też

IBM wspiera uczelnię

Ze swojej strony IBM zapewni wsparcie w zakresie budowania umiejętności potrzebnych na rynku oraz zajmie się ulepszaniem "programów nauczania poprzez udostępnianie wybranego oprogramowania, programów szkoleniowych i innych zasobów Inicjatywy Akademickiej IBM". Dzięki temu wykładowcy oraz studenci Politechniki będą posiadali możliwość eksploracji zasobów edukacyjnych firmy, a także zapoznania się z obszarem m.in. technologii blockchain.

Czytaj też

"IBM zadba również o podnoszenie umiejętności, organizując warsztaty dla studentów i pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Współpraca jest częścią globalnego zobowiązania IBM do podniesienia umiejętności 30 milionów ludzi do 2030 roku" - wskazuje Politechnika Świętokrzyska.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama