Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Google nabył izraelski start-up specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie

Alex Dudar/ Unsplash/ Domena publiczna

Amerykańska firma potwierdziła, że nabyła Siemplify, izraelski start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem, który specjalizuje się w kompleksowych usługach bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw, określanych jako usługi bezpieczeństwa, koordynacji, automatyzacji i reagowania (SOAR).

Naruszenia cyberbezpieczeństwa to coraz większy problem przedsiębiorstw, więc każda firma poważnie myśląca o zwiększeniu swojej wiarygodności i działalności w obszarze IT musi inwestować w jego ograniczenie. Google rozpoczął nowy rok zwiększeniem działań w zakresie bezpieczeństwa w chmurze oraz dla przedsiębiorstw, finalizując nabycie Siemplify.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Google i Siemplify Amos Stern, potwierdził przejęcie i poinformował, że start-up zostanie zintegrowany z Google Cloud Platform, a konkretnie z Chronicle. Chronicle to platforma zaprojektowana do telemetrii cyberbezpieczeństwa: w szczególności do śledzenia ruchu danych we wszystkich urządzeniach i sieciach, aby uzyskać wskazówkę do wykrywania i powstrzymywania naruszeń.

Amerykański potentat dodaje coraz więcej usług automatyzacji, aby zdobyć więcej klientów, a więc wprowadzenie funkcji SOAR jest logicznym krokiem dla giganta IT. Platformy SOAR są wykorzystywane przez specjalistów ds. bezpieczeństwa do zarządzania i monitorowania aktywności, rozpoczynania procesu naprawczego (automatycznego lub ręcznego) oraz do rejestrowania wszystkiego, aby zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości.

Czytaj też

Izreael stawia na cyberbezpieczeństwo

Siemplify obecnie ma siedzibę w Nowym Jorku, ale firma została założona i nadal prowadzi działalność badawczo-rozwojową w Izraelu. W ciągu ostatniej dekady izraelski przemysł cyberbezpieczeństwa stał się gigantycznym źródłem innowacji technologicznych. Słynie on nie tylko z wysokiego poziomu ludzkiego kapitału technologicznego, zrodzonego i wyszkolonego w elitarnych jednostkach wywiadowczych armii, ale stworzył własnych liderów w kategorii cyberbezpieczeństwa.

Izraelskie startupy stały się obecnie głównymi graczami w globalnym przemyśle cyberbezpieczeństwa. Firmy z tego kraju zajmujące się tym obszarem w 2021 roku zebrały oszałamiające 8,84 miliarda dolarów, ponad trzykrotnie więcej niż w 2020 roku (2,75 miliarda dolarów).

Czytaj też

Przejęcie Siemplify przez Google następuje w ważnym momencie w świecie cyberbezpieczeństwa. Coraz bardziej wyrafinowane ataki cyberprzestępców dotykają firmy, ponieważ coraz więcej czynności konsumentów i przedsiębiorstw przenosi się do trybu online i do chmury.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama